поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
20.12.2015 16:13
Мила Кравчук
 
Головн╕ п╕сн╕ 2015 року

Останн╕ два роки особлив╕ в п╕сенному план╕. Розважальн╕ шлягери залишились десь на перифер╕╖, а головними стали п╕сн╕ глобально-актуального характеру – про в╕йну й мир, любов ╕ смерть etc. Воно й не дивно, враховуючи обставини нашого сьогодн╕шнього життя. Ц╕ п╕сн╕ – хрон╕ка того, чим живе кра╖на – в╕йною, волонтерством ╕ допомогою, скорботою за загиблими – але й щирою в╕рою в св╕тле майбутн╓. Перед вами – 10 п╕сень з головними темами 2015-го.

Андр╕й Хливнюк, Джамала, Pianoбой – 'Злива'

Головн╕ рядки: «Лий, зливо, лий! В╕дмивай нас вс╕х в╕д бруду... Ми втомились як н╕коли в╕д зими, лий, зливо, лий».

Композиц╕я «Злива» записана до р╕чниц╕ Майдану ╕ присвячена цьогор╕чним под╕ям в Укра╖н╕. Музику до п╕сн╕ написав Дмитро Шуров (Pianoбой), автором тексту виступив вокал╕ст «Бумбокса» Андр╕й Хливнюк. Дощ в ц╕й п╕сн╕ ╓ метафорою очищення – водою, яка змива╓ весь застар╕лий бруд ╕ символ╕зу╓ скорий прих╕д весни, яка також може принести нов╕ ексцеси. Про це говорять так╕ рядки – звернення до сп╕вв╕тчизник╕в: «Я так пишаюсь вами ╕ так боюсь / Що знов побачу, як нацькують / Розкажуть, що комусь вороги / ╤ той пов╕рить у ц╕ жахи». До запису композиц╕╖ була залучена Джамала.

«Ця п╕сня в кращих традиц╕ях л╕рики Андр╕я. Я фанат його текст╕в, тому з рад╕стю в╕дгукнулась на його пропозиц╕ю», - говорить вокал╕стка.

Океан Ельзи – 'Мить'

Головн╕ рядки: «Напиши на чужому конверт╕ / Те, що так у лист╕ не згадав / ╤ за крок до в╕дважно╖ смерт╕ / Будь таким, яким Бог тебе знав».

Цього року «Океан Ельзи» презентували к╕лька соц╕ально-значущих п╕сень, серед яких найб╕льше ч╕пля╓ остання – «Мить», яку сам Святослав Вакарчук назвав «особливою» для себе. Це п╕сня-триб’ют вс╕м загиблим на в╕йн╕ – але й одночасно г╕мн над╕╖ ╕ г╕мн життю.

За словами музиканта, написав в╕н ╖╖ в лютому 2015-го, коли з фронту одне за одним надходили страшн╕ пов╕домлення про поранених та загиблих. Тод╕ з’явилася основна тема для п╕сн╕ – звернення до пораненого солдата, якому залишилися останн╕ хвилини на земл╕. А через деякий час музикант зав╕тав до госп╕талю, де познайомився з важкопораненим б╕йцем, який втратив к╕нц╕вки ╕ ледве не загинув, проте знайшов в соб╕ сили жити дал╕.

«Я хвилювався перед знайомством та лише до т╕╓╖ мит╕, поки не зайшов до нього ╕ побачив перед собою впевнену, усм╕хнену людину, яка заряджала мене сво╖м оптим╕змом, планами на майбутн╓ ╕ якоюсь неймов╕рною енергетикою, - говорить Вакарчук. - В його душ╕ була весна! В╕н д╕лився нею з ус╕м св╕том!».

 «Не можна втрачати над╕ю. Не можна здаватися до останньо╖ мит╕. Можливо саме вона, остання мить, принесе весну, яка стане початком нового життя. Весну, якою ти захочеш под╕литися з ус╕м св╕том», - заключа╓ л╕дер «ОЕ».

«Мить» п╕дтримана м╕н╕мал╕стичним, але дуже промовистим в╕део, в якому Святослав Вакарчук викону╓ п╕сню серед пусто╖ зали, де на столах горять поминальн╕ св╕чки.

Гайдамаки, Макаревич, Мацей Маленчук - 'Только любовь'

Головн╕ рядки: «Если музыка - голос Бога / То музыка есть любовь / И только любовь заставит остаться живым».

«Только любовь» записана представниками трьох слов’янських народ╕в, «братську» дружбу яких трохи п╕дкоригувала в╕йна. Власне, цим треком укра╖нц╕ «Гайдамаки», рос╕янин Андр╕й Макаревич ╕ поляк Мацей Маленчук хот╕ли сказати, що люди можуть протистояти ескалац╕╖ ненавист╕ – ╕ допомогти ╖м може т╕льки любов. ╤дея п╕сн╕ виникла на сп╕льн╕й репетиц╕╖ «Гайдамак╕в» ╕ Маленчука на студ╕╖ останнього в Краков╕; тод╕ ж вир╕шено були запросити до сп╕вроб╕тництва л╕дера «Машини часу». Кожен з музикант╕в написав по куплетов╕, який ╕ викону╓ сво╓ю мовою. Назву п╕сн╕ дав рядок ╕з куплету Андр╕я Макаревича.

«З Олександром Ярмолою ╕ «Гайдамаками» ми познайомилися рок╕в з чотири тому на фестивал╕ «Сотворение Мира» в Казан╕, коли вони влаштували там ураган на сцен╕ ╕ завершили кавером «Ace Of Spades» Motorhead, - розпов╕да╓ Макаревич. – Пот╕м ми к╕лька раз╕в перетинались, коли я при╖жджав до Ки╓ва на гастрол╕, ╕ врешт╕ вир╕шили зробити сп╕льну п╕сню про те, що нам робити з розлитою в пов╕тр╕ ненавистю. Тому що впоратися з нею може т╕льки любов – так завжди було ╕ так воно ╓».

Антит╕ла - 'В книжках'

Головн╕ рядки: «╤ в книжках колись / Розц╕лу╓ посм╕шку знайому… / ╤ нарешт╕ тато повернувсь / В назвах вулиць а в╕н чекав удома».

Одну з найпронизлив╕ших п╕сень записали цього року рокери «Антит╕ла». П╕сня з нейтральною назвою «В книжках», що не да╓ жодного натяку на ╖╖ емоц╕йно важкий зм╕ст, розпов╕да╓ про маленького хлопчика, батько якого загинув на в╕йн╕. Д╕знатися про нього малеча згодом зможе ╕з книжок, але н╕коли вже не в╕дчу╓ його тепла.

«П╕сня «У книжках» особлива, - говорять сам╕ музиканти. - ╤ як би нам вс╕м не хот╕лось, щоб тема п╕сн╕ лишалась осторонь нашого буденного життя, на жаль, в сучасних укра╖нських реал╕ях вона ╓ ╕ буде актуальною та нагальною ще довгий час».

«В╕н вивчить вс╕ кольори, цифри ╕ букви, зак╕нчить школу, ╕нститут. Д╕зна╓ться кохання ╕ дружби, радост╕ ╕ розчарувань. Можливо, стане великим винах╕дником або в╕домим ком╕ком, можливо, напише важливий програмний код, чи вряту╓ комусь життя... Але вже н╕коли не д╕зна╓ться одного - голосу тата, - поясню╓ фронтмен команди Тарас Тополя. - В╕йна ма╓ багато смисл╕в... Але нею не можна виправдати дитяч╕ сльози. Н╕коли!».

ТНМК – 'Гупало Василь'

Головн╕ рядки: «Все одно добро закоха╓ зло».

В несерйозн╕й з першого погляду робот╕ ТНМК «Гупало Василь» закладена давня ╕стина, яка останн╕м часом все част╕ше ставиться п╕д сумн╕в – «добро переможе зло». Головний герой п╕сн╕ – казковий герой Гупало Василь, укра╖нський Бетмен ╕ Супермен в одному флакон╕, який захища╓ людей ╕ бореться з несправедлив╕стю. За легендою, в╕н ╕сну╓ поза часом ╕ зустр╕ча╓ться всюди, де ╓ чорнозем. Цей персонаж може знаходитися в двох фазах: в перш╕й в╕н звичайна людина, яка найчаст╕ше займа╓ться творч╕стю; в друг╕й – супергерой, що набува╓ величезного зросту ╕ протисто╖ть ворогам. Завершивши свою м╕с╕ю, Гупало Василь поверта╓ться до звичного життя ╕ переда╓ естафету ╕ншому Василю. Три правила життя Гупало Василя зг╕дно кодексу ТНМК: Добру ма╓ бути добре; Злу ма╓ стати зле; Все одно добро закоха╓ зло.

«Ця ╕стор╕я взагал╕ для вс╕х, для кожного в╕ку. Вона мультипл╕кац╕йна, мов би дитяча, але питання, як╕ вона п╕дн╕ма╓ – загально людськ╕. Вир╕шувати ╖х повинн╕ доросл╕ ╕, бажано, негайно», - в╕дзначив Олег «Фагот» Михайлюта в ╕нтерв’ю ТСН. «Нам би зараз к╕лька див╕з╕й таких Гупало Васил╕в, а може й ц╕лу арм╕ю. Ус╕ ж ми розум╕╓м, яка небезпека нараз╕ загрожу╓ нашому чорнозему», - п╕дтриму╓ колегу Олександр «Фозз╕» Сидоренко.

Кл╕п на п╕сню створював молодий кл╕пмейкер з Харкова Саша Даниленко; робота над ним тривала майже дев’ять м╕сяц╕в. В кл╕п╕ використано б╕льше 80-ти акварельних малюнк╕в. Перше в ╕стор╕╖ ТНМК ан╕мац╕йне в╕део було презентоване на перш╕й же укра╖нськ╕й конференц╕╖ Ком╕к-Кон.

Pianoбой – 'Кохання'

Головн╕ рядки: Якби я м╕г врятувати св╕т / ╤м'ям назвав би тво╖м / Зробив би так, щоб все навкруги / Завжди сп╕вало ним / ╤ дихало тво╖м коханням!

Найсв╕тл╕ша й найромантичн╕ша п╕сня цього року – «Кохання» - належить авторству Дмитра Шурова aka Pianoбой. Тут нема╓ н╕яко╖ соц╕альщини, натом╕сть це ода св╕тлому почуттю, завдяки якому в╕дбува╓ться все навкруги. ╤ нав╕ть те, що п╕сня стала рекламною темою одного з б╕знесових бренд╕в, абсолютно ╖╖ не псу╓. 

«"Кохання" - п╕сня, яку я давно виношував, прим╕ряв до не╖ р╕зн╕ рядки ╕ рифи, але остаточно вона народилася п╕сля весняного триб'юту Кузьми. Мабуть, спостер╕гаючи ст╕льки р╕зних емоц╕й у людей, мен╕ захот╕лося об'╓днати ╖х ╕ висловити в музиц╕, - говорить Дмитро Шуров. - Б╕льш╕сть п╕сень на тему кохання пишуться для конкретно╖ людини або для дек╕лькох одразу. А ця п╕сня адресована коханню, як такому. Його, як ╕ музику, важко пояснити ╕ майже неможливо контролювати. Кохання всередин╕ ╕ ми, прислухаючись до нього, живемо, поки воно не знаходить в╕дгук в ╕нш╕й людин╕. Тод╕ воно багаторазово посилю╓ться ╕ здатне творити дива ╕ перемагати будь-яке зло».

В кл╕п╕ на п╕сню знався учасник студ╕╖ «Квартал 95» Володимир Зеленський, який з╕грав такого соб╕ чар╕вника-амура.

Джамала – 'Шлях додому'

Головн╕ рядки: «Я знайду свiй шлях додому / Хоч важко буде йти крiзь / Спогадiв шалену втому».

П╕сня «Шлях додому» символ╕чна для укра╖нсько╖ сп╕вачки кримсько-татарського походження Джамали. Це така соб╕ спов╕дь людини, що заблукала – загубилася в простор╕ ╕ час╕ – ╕ мр╕╓ коли-небудь повернутися додому. Метафора, що опису╓ ╕стор╕ю понев╕рянь татарського народу, який нараз╕ знову став «чужим» на сво╖й земл╕. В п╕сн╕ ╓ рядки мовою предк╕в сп╕вачки: «Не забувай св╕й д╕м, не забувай сво╓ кор╕ння».

«Як часто ви говорите з батьками про сво╓ кор╕ння? Про те, зв╕дки ви? Хто ви? Про св╕й шлях, сво╓ призначення на ц╕й земл╕? В мо╖й родин╕ ми багато говорили на ц╕ теми, про те, що таке Батьк╕вщина. Про св╕й д╕м. Що таке д╕м? М╕сце, де ти народився чи де похован╕ тво╖ пращури?» – говорить Джамала.

«Батько ╕ бабуся розпов╕дали мен╕ про складне повернення кримських татар на Батьк╕вщину. ╤ п╕сня «Шлях додому» («Artıñnı Unutma») – це продовження розмови з мо╖м батьком (в п╕сн╕ в╕н ф╕гуру╓ як «baba» - батько кримсько-татарською). Коли я ви╖жджала з дому на навчання, в╕н завжди говорив мен╕: «Artıñnı Unutma», - щоби т╕, хто покида╓ д╕м, пам’ятали, що вони мають куди повертатись».

«Це п╕сня-спов╕дь, - продовжу╓ сп╕вачка. – Я присвячую ╖╖ ус╕м, хто шука╓ св╕й шлях додому. Д╕м – це м╕сце, де тебе люблять ╕ чекають, ╕ не завжди це м╕сце позначене штампом в паспорт╕».

Св╕тлана Тарабарова – 'Хочу жити без в╕йни'

Головн╕ рядки: «Хочу жити без в╕йни / Хочу я жити без вини / Ми намалю╓мо св╕т де ми / Разом будем жити без в╕йни».

Нова п╕сня Св╕тлани Тарабарово╖ «Хочу жити без в╕йни» висловлю╓ спод╕вання вс╕х укра╖нц╕в незалежно в╕д в╕ку ╕ м╕сця проживання. Сама сп╕вачка опису╓ композиц╕ю як «три хвилини 53 секунди оголеного нерва».

«Ця п╕сня – крик душ╕, - говорить Св╕тлана. – Слова ╕ мелод╕я народилися спонтанно як реакц╕я на чергову зведення г╕рких новин, як в╕дчайдушний крик. Музика здатна подво╖ти силу сл╕в».

Композиц╕я записана разом ╕з д╕тьми з р╕зних м╕ст Укра╖ни – Ки╓ва, Одеси, Львова ╕ Дн╕пропетровська. Д╕тки ж стали головними героями кл╕пу на п╕сню.

«Ми разом з╕ вс╕╓ю кра╖ною, затамувавши подих, чека╓мо на мир. ╤ ми готов╕ боротися за нього кожен день, - розкрива╓ ╕дею Св╕тлана Тарабарова. – Головне, що ми хот╕ли висловити в ц╕й п╕сн╕ ╕ цьому в╕део – те, що заради майбутнього наших д╕тей ми повинн╕ стояти до к╕нця. В╕ру – мир настане зовс╕м скоро!».

Крих╕тка - 'Без ╕мен╕'

Головн╕ рядки: «Сплять спок╕йно мо╖ м╕ста / бо варту╓ш ти на посту / Ти за мене горою там / я за тебе – тут».

П╕сня «Крих╕тка» п╕д назвою «Без ╕мен╕» присвячена волонтерам ╕ простим людям, як╕ останн╕ два роки не шкодуючи сил ╕ кошт╕в допомагають укра╖нськ╕й арм╕╖. Головний герой композиц╕╖ – бо╓ць без ╕мен╕, що ста╓ найдорожчою людиною для тих, хто допомага╓ ╕ молиться за його. Рядки «Нерозлийвода в╕дучора, дов╕ряю як соб╕. Я не знаю про тебе н╕чого, т╕льки розм╕р форми й чоб╕т» характеризують звичн╕ в╕дносини волонтер╕в та ╖х п╕доп╕чних.

«Ця п╕сня — про в╕дчуття сол╕дарност╕ ╕ про те, як незнайом╕ люди стають кращими друзями, - говорить фронтвумен гурту Каша Сальдова. - В центр╕ творчост╕ "Крих╕тки" завжди були л╕ричн╕, особист╕, ж╕ноч╕ ╕стор╕╖, але у "Без ╕мен╕" ми вперше сп╕ва╓мо про те, що торкнулось кожного укра╖нця, незалежно в╕д стат╕ ╕ в╕ку».

«Бува╓, заходиш у бар, а там дек╕лька типових д╕вчат-курочок сидять ╕ теревенять про сво╓ гламурне буття. Аж раптом одна з них п╕дн╕ма╓ слухавку задзвонившого телефону ╕ каже приблизно наступне: «В╕двез╕ть-но ось ц╕ берц╕ туди-то, а реч╕ передайте туди-то». Але бува╓ ╕ зовс╕м навпаки: деяк╕ люди не можуть про╖хати 20 к╕лометр╕в авт╕вкою для того щоб в╕ддати купу сво╖х непотр╕бних речей тим, кому вони житт╓во необх╕дн╕. ╤ таке розшарування в╕дбулося практично всюди. Ми з вами мимовол╕ стали св╕дками глобально╖ кризи само╕дентиф╕кац╕╖, яка розд╕лила сусп╕льство», – зазначила сп╕вачка в ╕нтерв’ю виданню «Новое время».

В кл╕п╕ на п╕сню використана справжня sms-переписка м╕ж б╕йцями ╕ волонтерами мовою автор╕в.

 

Бумбокс - 'Люди'

Головн╕ рядки: «Люди ми т╕льки тод╕ / Як дуже сильно любимо / Т╕льки тод╕, коли любимо ми / Можемо зватись людьми».

П╕д зав╕су року гурт «Бумбокс» презентував композиц╕я, що п╕дсумову╓ весь п╕сенний 2015-й р╕к – «Люди». Кр╕зь банальну побутову ╕стор╕ю музиканти виходять на глобальн╕ ф╕лософськ╕ реч╕: «Люди ми т╕льки тод╕, коли любимо ми». Г╕дний р╕вень для артист╕в, як╕ ще вчора сп╕вали про м╕л╕цейський бобик, а вже сьогодн╕ виступають з Дев╕дом Г╕лмором ╕ отримують благословення в╕д Йоко Оно на запис оф╕ц╕йного кавера «Imagine». 

П╕сня «Люди» була вперше з╕грана п╕д час нещодавнього гастрольного туру по Канад╕ та США ╕ роз╕йшлася ╕нтернетом у вигляд╕ концертного бутлега. Композиц╕я записана на студ╕╖ «Боб╕на» п╕д кер╕вництвом Дмитра «Боба» Хомулко. Це перша п╕сня «Бумбокса», в як╕й група гра╓ в новому склад╕ - до знайомо╖ вс╕м п'ят╕рки додалися клав╕ш╕ Павла Литвиненка.

«Люди» ув╕йде до однойменного макс╕-синглу, що вийде в березн╕ 2016. Презентац╕я EP в╕дбудеться 2 кв╕тня 2016-го в столичному Палац╕ спорту.

обсудить в форуме

ИНТЕРВЬЮ
GREEN GREY: 'Нужно кайфовать на сцене!'
'То, что идиоты умеют разрушить, люди, имея в багаже всего 7 нот, всегда могут взять и восстановить'.
ХРОНОГРАФ
1964 родился Мейнард Джеймс Кинан
вокалист двух весьма своеобразных команд - Tool и A Perfect Circle.
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / Мысли вслух
<<Декабрь, 2015 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
   Мысли вслух

 
еще >>> 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
0.984 ~ c0.322 + m0.054 + b0.031 + s0.060 +u0.274