поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
07.03.2006 20:37
Наталья Тесля
 
Час на пенс╕ю: коли, кому ╕ як, а головне - нав╕що?

"Музикант ╕ пенс╕я". Саме ц╕й зворушлив╕й тем╕ ми вир╕шили присвятити наступне опитування наших з╕рок. Зазвичай чим молодша людина, тим менше вона замислю╓ться про те, що колись терм╕н "пенс╕я" буде актуальним ╕ для не╖. Що вже казати про творчих особистостей, як╕ взагал╕ не люблять н╕чого планувати ╕ загадувати наперед. Тим ц╕кав╕ше було отримати в╕дпов╕д╕ саме в╕д них. А запитання були такими:

1. "Боже не дай дотягнути до пенс╕╖" волали "Брати Гадюк╕ни", а ви под╕ля╓те таку позиц╕ю?
2. Як ви вважа╓те, коли музикант ма╓ ╕ти на пенс╕ю? За в╕ком чи по досягненн╕ чогось?
3. Що би ви хот╕ли робити на власн╕й пенс╕╖?

╤рена Карпа ("Фактично Сам╕"):

1. П╕сня впирала ще з раннього дитинства. Одного разу зозуля накувала, що я доживу до 51 року, ╕ це мене повн╕стю влаштову╓! Помру мужч╕ной в полном расцв╓т╓ л╓т)) А якщо доля буде дотягнути до старост╕ у стан╕ рухляд╕, я найду як з цього прост╕батися! ╤ якщо не буде яко╖сь черепно-мозково╖ травми, то буду продовжувати творити мистецтво.
2. По досягненн╕ чогось. Декого я б в╕дправляла на пенс╕ю ще по досягненн╕ 18 рок╕в. А так╕ люди як Том Вейтс, Н╕к Кейв чи Омара Портуондо - надихають на те, що митець набира╓ з в╕ком лише соку ╕ енерг╕╖.
3. П╕рнати з аквалангом, ╖здити на ровер╕, трахатися з коханим д╕дусем, в╕дв╕дувати г╕рськ╕ монастир╕, давати щелбани сво╖м 10 000 онук╕в ╕ гратися з собаками. 

Фагот ("ТНМК"):

1. Не знаю, н╕коли не думав. Мен╕ все одно хочеться пожити подовше, але треба так п╕дготуватися до старост╕, щоб вона була мудрою все ж таки. Щоб це не було хаосу в душ╕, а прийшли спок╕й, гармон╕я та мудр╕сть.
2. За творчою потугою. Якщо ╓ хист, бажання та натхнення, можна музику робити ╕ в ш╕стдесят. Все одно вона буде зм╕нюватись з тво╖м в╕ком ╕ самов╕дчуттям.
3. Я не думав ще про це.

Юрко Журавель ("Ot Vinta"):

1. Як рок-музикант я би не хот╕в дотягнути до пенс╕╖. Моя незд╕йсненна мр╕я - померти молодим на сцен╕, щоб кода мого життя сп╕впала з кодою яко╖сь з╕рково╖ п╕сн╕, ╕ щоб я помер з рад╕сними очима та роз╕рваним в╕д щастя серцем.
2. Як т╕льки в╕н в╕дчу╓, що в нього вже н╕чого нового та ген╕ального не пишеться.
3. Я в╕дкрив би якусь столярну майстерню та вир╕зав би дерев'ян╕ ╕грашки для д╕тей.

В╕тал╕й Кириченко ("Нумер482"):

1. В принцип╕ "Гадюк╕ни" - вони ж взагал╕ починали у 88-му роц╕, коли рок-н-ролл це було так: гор╕лка, драгз, д╕вчата, завжди п'яний, завжди брудний ╕ таке ╕нше. Чесно кажучи, я б хот╕в дотягнути до пенс╕╖, ╕ хот╕в би бачити себе таким сивим дядьком на байц╕, ззаду якого сидить його кохана ж╕нка, ╕ який мандру╓ дорогами ╢вропи ╕ П╕вн╕чно╖ Америки. Дивитися на св╕т ╕ час в╕д часу робити концерти ╕ випускати диски. Тобто, все як ╕ було ран╕ше, т╕льки б╕льше прид╕ляти уваги близьким людям, ╕ все.
2. Пенс╕я може бути р╕зна. Пол Маккартн╕, в╕н на пенс╕╖ зараз чи н╕? А, наприклад, група Red Hot Chilly Peppers, U2 чи Rolling Stones? Н╕. Хоча вс╕ вони пенс╕йного в╕ку. От ╕ я би хот╕в вважати ╕ бачити себе таким.
3. Пенс╕я - це для мене можлив╕сть робити те що ти хочеш, ╕ не гнатися за кимсь ╕ за чимось. Тобто це можлив╕сть спок╕йно займатися творч╕стю ╕ бути самим собою. Все одно, н╕хто не зна╓, що я буду робити на пенс╕╖, але я хот╕в би спочатку дожити до не╖.

Каша Сальцова ("Крих╕тка Цахес"):

1. Я по-близнюк╕вськ╕ - ╕ погоджуюсь ╕ н╕. З одного боку, творити ╕ в старост╕ можна - Джаггер, Боу╕, Евора, Портуондо, ╤ствуд. Коли тоб╕ 60, т╕ла залиша╓ться мало, а душ╕ - багато, ╕ в╕дсутн╕сть ╕де╖ голими пупками вже не прикри╓ш. Я маю загострене почуття часу, тому мен╕ зда╓ться, що пенс╕я - ось вона. Понед╕лок, в╕второк, пот╕м день народження, новий р╕к ╕ - бах! Пенс╕я. А ти все такий саме тупий ╕ головного не зрозум╕в ╕ помирати не хочеш. Оце жах. Деяк╕ ж стар╕шають, але не розумн╕шають. Тому коли починаю замислюватись про стар╕сть, прокида╓ться якесь тваринне почуття опору. З цього боку смерть в молодому в╕ц╕, щоб вс╕ запам'ятали, як померлого л╕тературного Цахеса, молодою ╕ прекрасною - звичайно красивий к╕нець ╕стор╕╖ . З ╕ншого боку, мен╕ дуже подоба╓ться жити ╕ я би цей процес ще потягнула. Переваги старост╕ - в споко╖, в насолод╕ в╕д результат╕в творчо╖ реал╕зац╕╖, в розум╕нн╕ важливих речей, як╕ дозволять безбол╕сно перейти в кращий св╕т, без ч╕пляння за життя. Сьогодн╕ я психолог╕чно не готова, хоча думка про смирення зр╕╓. Страшенно ц╕каво - як╕ от, наприклад, онуки будуть, ск╕льки, з яким характером. Що з кра╖ною буде, з глобальним потепл╕нням, хто буде р╕мейки мо╖х п╕сень робити... Коротше, хочу ще потягнути, а до пенс╕╖ чи н╕ - нев╕домо.

2. Мен╕ зда╓ться, що справжн╕й музикант виходить на пенс╕ю, коли переста╓ творити. Тому для деяких пенс╕я наста╓ в 35. А дал╕ - життя на роялт╕, халтурки - кон'╓нктурки. Нема╓ поняття "пенс╕я" для творчих людей. Усп╕х, сцена - це найважчий психолог╕чний наркотик. Тому коли в черговий раз Алла Борис╕вна, Шер чи Кобзон оголошують про св╕й "останн╕й" неск╕нченний концертний тур, йдеться не про пенс╕ю, а про "останню дозу". ╤, звичайно, вони знайдуть шанс ╖╖ роздобути ще раз ╕ ще раз. То шефський концерт, то творчий веч╕р.

3. Ну, пенс╕╖ спод╕ваюсь, таки не буде. А в старост╕ - йога, подорож╕, сад╕вництво, керування компан╕╓ю, "фонд розвитку мозк╕в", може нав╕ть ботокс... Якщо Бог дасть:)

Д╕ля ("НеД╕ля"):

1. Н╕, не под╕ляю. Мен╕ б хот╕лося дотягнути до пенс╕╖, але не в тому розум╕нн╕, щоб ╖╖ отримувати, а в тому розум╕нн╕, що це пенс╕йний в╕к.
2. Я думаю, коли йому це захочеться, в╕н тод╕ може ╕ти на пенс╕ю. Це може бути ╕ в двадцять рок╕в, а може бути у в╕с╕мдесят п'ять.
3. Я ще не замислювався про власну пенс╕ю, тому що в наш╕й кра╖н╕ так все нестаб╕льно, так все погано, ╕ так все н╕кчемно... Пенс╕я в 160 чи 200 гривень, ╕ стояти за нею дуже довго в чергах, то краще про не╖ не замислюватись, а щось зробити зараз - покласти грош╕ на депозит ╕ пот╕м зн╕мати т╕ ж сам╕ 200 депозитних гривень. А що б я хот╕в робити на пенс╕╖? Я не знаю ще. Подорожувати, можливо, займатись музикою ╕ виховувати онук╕в.

Вадим Гончаров ("Вомбад"):

1. В якийсь м╕р╕ под╕ляю. Я хот╕в би бути активним та актуальним (та ╕нш╕ позитивн╕ слова на букву "а") всю свою непенс╕ю!
2. Тод╕, коли н╕чого ц╕кавого не може б╕льше зробити, н╕ для когось, н╕ з кимсь))
3. Насолоджуватися життям! Що, неспод╕вано дивна в╕дпов╕дь?! Хот╕в би подорожувати, сп╕лкуватися, закохуватися, пити пиво та ╕нш╕ напо╖, писати п╕сн╕, не писати мемуар╕в, випадково зустр╕чати друз╕в в ╕нших м╕стах та кра╖нах.... що це я все про себе та й про себе, а в вас як╕ плани?

Дмитро Остроушко ("Щастя"):

1. Як ╕ кожн╕й людин╕ мен╕ хот╕лося б прожити якомога довше. Але абсолютно нема╓ бажання бути пенс╕онером за статусом ╕ жити на пенс╕ю. Мен╕ б╕льше подоба╓ться група Rolling Stones, як╕ у 60 з гаком рок╕в випускають альбоми ╕ "зажигають" рок-н-рол.
2. Музикант ма╓ вир╕шувати сам, коли йому припиняти займатися музикою. Якщо людина не в╕дчува╓ у себе запалу, то вона в╕дпов╕дно ╕ не буде здатна н╕чого виробляти. А якщо вона в╕дчува╓ в соб╕ сили, то вона буде грати ╕ творити, нав╕ть якщо комусь це може здаватись нец╕кавим.
3. У паузах м╕ж рок-н-ролом бавитися з онуками.

Ст╕в ("Чорнобривц╕"):

1. Смотря, какие будут условия в то время, когда я выйду на пенсию. Например, если бы была поддержка от людей, которые находятся вокруг меня и поддержка от государства, наверное, я с удовольствием хотел бы дожить до пенсии. Чтобы увидеть своих внуков, может даже правнуков и так далее. Поэтому если жизнь красивая, можно жить до пенсии и даже больше.
2. Я думаю, что музыкант должен идти на пенсию не по возрасту, а после того, как у него наступит творческий кризис. Если музыкант еще может что-то творить, и если у него еще хватает ума писать тексты и нести мэссэдж, тогда он, наверное, не должен идти на пенсию до смерти.
3. Я хотел бы открыть детдом.

Вадим Красноокий ("Mad Heads XL"):

1. Я таку позиц╕ю не под╕ляю, але розум╕ю з чого вона йде. Це такий вар╕ант старого рок-н-рольного дев╕зу "Live fast, die young", тобто живи швидко ╕ помри молодим. Тому що на певному етап╕ в рок-н-рольно╖ особистост╕ ╓ виб╕р: або зм╕нитися ╕ почати сприймати св╕т ╕накше, ╕ бути готовим подоросл╕шати, ╕, десь в перспектив╕, постар╕ти, помудр╕шати, або вона з цим св╕том взагал╕ не може ужитися ╕ ╖й треба п╕ти.
2. Як показу╓ практика, ╓ музиканти, як╕ сп╕вають ╕ грають до дуже похилого в╕ку, ╕ з в╕ком, нав╕ть, стають ц╕кав╕шими ╕ як╕сн╕шими. Взяти того ж Б╕ Б╕ К╕нга, чи Френка С╕натру, який сп╕вав до останнього, можна пригадати старих рок-н-рольщик╕в, типу Чака Берр╕, якому вже за в╕с╕мдесят ╕ в╕н ще дос╕ по сцен╕ скаче як молодий - це взагал╕ дива. А бувають музиканти, в яких ╓ пер╕од ц╕каво╖ творчост╕, а пот╕м вони стають нец╕кавими, вони себе повторюють, чи взагал╕ перестають видавати щось нове. ╢ в╕домий висл╕в, що ╓ час коли треба п╕ти. ╤ про тих, хто цього не зробив ╕ не в╕дчув цього часу, про них кажуть: "Ц╕ хлопц╕ забули вчасно померти".
3. Взагал╕, музикант - це така профес╕я, де пенс╕я категор╕я в╕дносна, бо музиканти працюють в т╕й чи ╕нш╕й м╕р╕ сам╕ на себе, ╕ сам╕ в╕д себе залежать. Нав╕ть при сьогодн╕шн╕й систем╕ н╕хто ╖х не захища╓, ╕ н╕ на яку пенс╕ю ╖м розраховувати не доводиться. Я не мислю категор╕ями "дитсадок-школа-╕нститут-робота-пенс╕я", в мене зовс╕м ╕нше життя. Моя пенс╕я може настати т╕льки тод╕, коли я просто загублю ц╕кав╕сть до музики як тако╖ ╕ мен╕ особисто буде нец╕каво це робити. Якщо це буде ц╕каво робити до в╕с╕мдесяти, ста рок╕в, чи ск╕льки я проживу, то тод╕ пенс╕╖ не буде взагал╕. Я нараз╕ соб╕ не уявляю, що я буду робити коли загублю ц╕кав╕сть до музики, тому мен╕ дуже важко в╕дпов╕сти. Принаймн╕ це буде не скоро, ╕ в мене будуть д╕ти, можливо онуки, то я буду просто з ними бавитись, ╕ мандрувати св╕том, якось самовдосконалюватись, або сид╕ти перед телев╕зором ╕ читати газету...

П╕дсумовуючи вищесказане, можна констатувати, що пенс╕я в розум╕нн╕ музиканта - зовс╕м не те, чим ╓ пенс╕я для перес╕чного громадянина. Воно й зрозум╕ло. Головне для кожного музики - це натхнення, ╕ т╕льки його наявн╕сть (чи в╕дсутн╕сть) вир╕шу╓ майбутн╓ творчо╖ людини. Отож, побажа╓мо нашим сп╕врозмовникам довгого й яскравого творчого життя ╕ виходу на пенс╕ю т╕льки за власним бажанням, а не за об'╓ктивними обставинами.

На фото: ветеран-пенс╕онер, вс╕м п╕онерам... гм, приклад - Б╕ Б╕ К╕нг.

обсудить в форуме

ХРОНОГРАФ
1942 родился Пол Маккартни
страшно даже подумать, что случилось бы с музыкой в его отсутствие... Леннону пришлось бы тяжко.
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / Теревенi
<<Март, 2006 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
   Теревенi

 
еще >>> 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
0.061 ~ c0.018 + m0.003 + b0.004 + s0.003 +u0.017