поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
09.04.2002 17:08
Юрко Зелений
 
"ГАЙДАМАКИ" (p) 2001

Сам╕ ГАЙДАМАКИ називають власн╕ витвори KarpatenSKA. Т╕нейджери, вихован╕ в кращому випадку на модних диско-гаузових д╕-джейських сетах, ╖хню музику охрестили "вес╕льними п╕сеньками". Ха!, коби ж то так було, щоб вес╕льн╕ та ресторанн╕ "лабухи" давали жару под╕бного до ГАЙДАМАК╕вського, а не гнали совковий та зековський репертуар: рай на нашу землю давно впав би!

Музиканти заколотили тако╖ сум╕ш╕, де хитрий циган вп╕зна╓ щось сво╓, в молдаванина-винороба ноги зд╕ймуться до танка як п╕д р╕дний "ожок", а обкурений д╕д з Ямайки однозначно виокремить з того всього зрозум╕ле серцю SKA. Та водночас ╕ перший, ╕ другий, ╕ незважаючи н╕ на що, нав╕ть трет╕й, почують звучання запальних чи тужливих мелос карпатц╕в. Хлопаки "нац╕онал╕зували" нав╕ть тромбон, примусивши його заграти по-гуцульськи.

Вс╕ реч╕ на плат╕вц╕ легко лягають на д╕-джейськ╕ м╕кси, тому в скорому час╕ можна спод╕ватись на появу ╖хн╕х рем╕ксових верс╕й. Стежку Т╕н╕ забутих предк╕в вже можна вважати одн╕╓ю з них: це ╓диний трек на плит╕, що виконаний не в рок'овий спос╕б, а в електронний, ╕з семплами з одно╕менно╖ к/стр╕чки. Та коли досконал╕сть Т╕ней (не ф╕льму) породжу╓ суперечлив╕ судження, то стежка Пол╕сся в план╕ як аранжування, так ╕ зм╕сту, зайвих питань не виклика╓: така соб╕ опов╕дка старого, ще з б╕сиками в очах, Повстанця (хоча в д╕йсност╕ п╕сня про кор╕нного мешканця "Чорнобильско╖ зони").

П╕сля цього п╕сенника арсенал штамп╕в музично╖ критики поповниться ще одним: "грають щось под╕бне до ГАЙДАМАК╤В". Ачи "Укра╖нська в╕дпов╕дь на Goran Bregovic alternative". Або ж "Les Negresses Verte" на Зах╕дно-Укра╖нський лад.

Та запов╕дь "Свого не цуратися" принесла хлопакам добр╕ див╕денди, ╕, мабуть, завдяки саме ╖й, ГАЙДАМАКИ добряче попо╖здили Зах╕дною та Сх╕дною ╢вропою, а також стали першим укр-гуртом, з яким пров╕дна св╕това звукописна компан╕я ЕМ╤ уклала угоду. Вс╕ вже змирилися з рос╕йською експанс╕╓ю на Укра╖нських теренах. Але ми ╕ не зчу╓мося, як прагматичний Зах╕д тишком-нишком, без ╜валту, ще крут╕ше скупить нашу музику. При т╕м п╕дпри╓млив╕ буржу╖ п╕дбирають не все п╕дряд, а лише сам╕ вершки - повн╕стю готовий, так би мовити,  до споживання, ще й у святков╕й упаковочц╕, продукт.

Зо три м╕сяц╕ тому Koch International через св╕й польський див╕з╕он "купив" Росаву. Нин╕ фонозб╕рня лейблу ЕМ╤ розжилася на ГАЙДАМАК╤В. В╕тчизняний шоу-б╕з до под╕бно╖ музики ставиться як до абори╜енських насп╕в╕в. Ми ╕ не зчу╓мось...

обсудить в форуме

ИНТЕРВЬЮ
GREEN GREY: 'Нужно кайфовать на сцене!'
'То, что идиоты умеют разрушить, люди, имея в багаже всего 7 нот, всегда могут взять и восстановить'.
ХРОНОГРАФ
1980 дебют R.E.M.
Концертный дебют группы состоялся на университетской сцене родного города музыкантов - Афины (Джорджия).
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / deadzone
<<Апрель, 2002 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
   deadzone

 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
0.967 ~ c0.342 + m0.085 + b0.005 + s0.009 +u0.292