поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
14.05.2004 21:48
Нора Дзига
 
ФАКТИЧНО САМ╤: Чекайте на скандали

Самотня людина - або
дикий зв╕р, або Бог
Аристотель

Самотн╕сть, як прадавн╕й страх людства, не був актуальним для стан╕славсько╖ ватаги "Фактично Самих". Для них метафорична самотн╕сть - то сво╓р╕дна мушля, яку було обрано одного разу випадково (як звукову пох╕дну в╕д "FUCK SUBMARINE!"  (1994)  й залишено назавжди.  Вони не вдавалися до рос╕йських текст╕в, аби набути умовно╖ "╕нформац╕йно╖ перепустки" до "нормального ╕нформац╕йного середовища". Вони не кле╖ли в╕део з метою першо╖ ротац╕╖ на рос╕йському ТV, аби пот╕м то автоматично запалило "зелене св╕тло" на укра╖нських каналах. Вони просто експериментували та видозм╕нювались: в назв╕, склад╕ та  музичн╕й концепц╕╖.

Всю барвисту пал╕тру метаморфоз ╤рени Карпи та "Фактично Самих"  можна в╕дчути у ╖х альбомах. Стаб╕льн╕сть у стил╕ та звучанн╕ шукати год╕, бо ╕ндастр╕ал-панк динам╕чно зам╕ню╓ться тр╕п-хопом з модерновими ╕нструментальними замальовками  у по╓днанн╕ з автентентично-народним сп╕вом. Нараз╕ ватага живиться майже м╕ф╕чно-символ╕чним, як для укра╖нсько╖ альтернативи, м╕льйоном долар╕в (публ╕чне п╕дписання контракта на цю суму в╕дбулося в Ки╓в╕ десь з м╕сяць тому). Перевида╓ стар╕ альбоми ("Бол╓зн╕ П╓вч╕х Пт╕ц" ("Б.П.П."), "Kurva, Cum Back" та "Low-Fi Trавми") на студ╕╖ " Fuck!Submarine", оздоблюючи ╖х в нов╕ шати,  та розсува╓ мовн╕ й музичн╕ лаштунки (перекладаючи сво╖ п╕сн╕ французькою й англ╕йською). Минули часи, коли награння групи називали найкращим невиданим альбомом... Настали часи,  в яких при╓мно спостер╕гати, як колись неск╕нченн╕ експерименти "депресивно╖ естетики" ФС перетвориться на феномен комерц╕йност╕.   

Отже про життя, музику та ус╕ляк╕ ц╕кавинки розпов╕да╓ вокал╕стка ФС, ╤рена Карпа, яка уособлю╓ у сво╖й персон╕ бренд формац╕╖.

Нора Дзи╜а: Як╕ перш╕ почуття охопили й якою була реакц╕я на м╕льйонну пропозиц╕ю? Ви соб╕ не розшибли лоба о стелю, плигаючи од радост╕? ╤ ск╕льки шампани чи гор╕лки  випили з друзяками?

╤рена Карпа: Не знаю, не розшибла - в мене к╕мната з м'якими ст╕нами, скловатою оббита:) (Слина з рота потекла:)) Все велося так довго, так╕ яйця котов╕ тягнули довг╕, поки я роздумувала: варто-не варто, кидати-не кидати св╕й Аз╕йський проджект (╤рена працю╓ в м╕жнародн╕й компан╕╖, що займа╓ться гуман╕тарними проектами. - прим. ред.), доста бабла-не доста... М╕льйон - така см╕шна мультяшна цифра... Та ще й да╓ можлив╕сть робити те, в╕д чого прешся.

Н.Д.: А чи чим займалися в рамках Аз╕йського проекту?

╤.К.: Працювала в неурядовому науково-досл╕дному "╤нститут╕ Соц╕альних Трансформац╕й". Давала лекц╕╖ студентам, ходила до н╕мецьких фундац╕й розводити ╖х на бабло для ╕ндонез╕йських фермер╕в:), орган╕зовувала спецов╕ сем╕нари для д╓вучок...
 
Н.Д.: А коли пройшла ейфор╕я, то перш╕ думки, плани, якими вони були?

╤.К.: Украсти бабло ╕ звалити в Мексику!!!:)))) а в Мексиц╕ - попивати кампар╕, п╕дставляючи т╕ло п╕д поц╕лунки двух мулаток:)))) Н╕, серйозно, то все прораховано: випуск альбому "Lo-Fi Травми", 2 кл╕пи... В╕дтак зах╕дно-ринков╕ штуки дрюки, via ╕нтернет тощо. Не маю права морального наперед стратег╕ю розбазарювати:)))

Н.Д.: Альбом видозм╕ниться?

╤.К.: Н╕, цей - на Укра╖ну й вийде в готовому стан╕. Такий, як ╓. Дал╕ матер╕ал буде перекладатися на ╕нш╕ мови й п╕де в такому вигляд╕. А нов╕ реч╕ (деяк╕) вже будемо м╕няти-вивертати-викручувати-прилизувати ╕ робити ╖м оргазми:)))

Н.Д.: Оргазми речам  - то кул.  Але снують пл╕тки, що то все для преси - "залишимось в Укра╖н╕..." А насправд╕ буде так: радикально етноандеграундний ╕ндастр╕ал, причесаний продюсерством, призведете до того, що Карпа нафацьку╓ться пудрою й у рожевих б╕к╕н╕, але з тим же панковим епатажем, по╖де завойовувати зах╕дн╕ ареали, а пот╕м з фоткою на обкладинц╕ "Rolling Stone" при╖де в Укра╖ну давати вс╕м бздури.

╤.К.: Ну, так ╕ буде!!!:) Ох...й прогноз? Коня автору! ╤ бричку золотую!!!:))))

Н.Д.: А недруковану лексику залишати? 

╤.К.: Яку - недруковану? Ти ма╓ш на уваз╕ "ох...й"? Ага, залишай. Це ж постмодерна епоха, чи яка? Частина лексичного фонду не може так тупо замовчуватися, якщо вона однаково вжива╓ться вс╕ма верствами населення. Т╕льки хтось це робить пошлотно ╕ тупо (як ╕ ╕нш╕ реч╕ у сво╓му м╕зерному житт╕), а хтось - витончено, сексуально, доречно, смачно....:)

Н.Д.: А якщо серйозно, то схема розкрутки така? ╤ що там за програма роботи з╕ зм╕ями, тобто з╕ ЗМ╤? Коли чекати на кл╕пи? на як╕ п╕сн╕?

╤.К.: Вгадали. Кльово вгадали. Дай Бог, аби так ╕ вийшло (щоби не з журналом "Наш люб╕мий агарод", ги-ги....). ЗМ╤ матимуть те, на що в них вистача╓ - скандали. Це в нас виходить в╕д природи. Кл╕пи будуть на п╕сню "Оpera Eyes", бажано 3-мовний ╖╖ вар╕ант (три кл╕пи з по-р╕зному в╕дкриваним писком). В╕дтак, може, на "Кир╕яна". Перша п╕сенька - нова, Кир╕ян - в╕домий пацик:)

Н.Д.: А що за об╕цяний новий профес╕йний р╕вень?

╤.К.: Р╕вень - широта звуку. В план╕ попадання в ширший д╕апазон, а не лише в д╕апазон в╕дорв ╕ стьоболюбних ╕нтелектуал╕в (хоча так╕ назавжди залишаться мо╖м пр╕оритетом)...

Н.Д.: Кл╕пи будуть сюжетними? Хто тим займатиметься?

╤.К.: Нараз╕ буде зн╕мати Олександр Степанов. Кл╕пи будуть ╕дейними. ╤дея - це все. Бездар, спроможних перевести купу грошей на н╕ц - вистача╓. А от бехнути бюджет в креатив - достойний креатив, а не укра╖нський конвей╓р - це вже талант, н╓?

Н.Д.: А як загалом затягнуло тебе в музику?

╤.К.: Не знаю... З дитинства носила в банячку як╕сь непристойно честолюбн╕ плани. Сп╕вала гиденько так, тонеееесеньким голоском. А згодом в╕дразу грубим. Сид╕ла, складала ляльок, тупила ╕ сп╕вала п╕сн╕ тужлив╕, мр╕ючи, що як╕сь дядьки-тьотьки з телебачення будуть проходити повз мо╖ в╕кна ╕ почують це ген╕альне виконання...:)
Пот╕м був ╕ще духовний ансамбль у школ╕, та перша профес╕йно записана (у 16 рок╕в) на студ╕╖ п╕сня - "Я чекатиму". Рими типу "мр╕й-над╕й" ╕ те де (п╕сня брала участь у х╕т-парад╕ "12-2"). Дос╕ ╖╖ ще д╕ти на г╕тарах грають п╕д п╕д'╖здами... Нарооодна п╕сня така. Аааа.... Ужжжас. А пот╕м брала якось ╕нтерв'ю в уже сформовано╖ команди "Фактично Сам╕". Слово за слово... Спершу сама не рубала ╖х музики - замала була, задурна... З в╕ком прийшло розум╕ння. А тод╕ сп╕вала - сама не роздупляла що ╕ для чого...:)
Любила скандалити на концертах перших. Вс╕ думали, що я п╕д наркотою. А мене просто в╕д музла ковбасило, незг╕рш за психотроп...:)

Н.Д.: Тобто улюбленого наркотику не ма╓ш?

╤.К.: Н╕. Х╕ба що - секс:))) Жартую. Я - за досягнення зм╕ни стану св╕домост╕ БЕЗ посередництва допом╕жних речовин. В╕д будь-яких наркотик╕в (а я вважаю такими реч╕, в╕д яких ти потрапля╓ш у залежн╕сть. Щось смачне чи при╓мне, наприклад, коли слабне воля) я позбуваюся дуже просто. ПЕРЕДОЗОВУЮСЯ!!! Любила, скаж╕мо, гор╕хове масло дико - зжерла баночку, ф╕гооово стало, тепер ненавиджу. Те ж п╕сля 3 л╕тр╕в холодного чаю з х╕м╕╓ю ╕ 1 кг сн╕керс╕в. Буееее....

Н.Д.: Якщо не помиляюсь, склад групи у 1994 роц╕ презентовано: Бирчиком, Артимом, Скрипою, Н╕ною.... А одразу вглед╕ли ФС в тоб╕ свою з╕рочку:)?

╤.К.: Не в╕дразу. Артим дуже довго не хот╕в мо╓╖ участ╕. Я хот╕ла бек-вокалом бути, а в╕н - ну н╕як. Казав, що мен╕ бути х╕ба лиш л╕дером, а тод╕ це було зажирно для мене. То С╕рик Харинович настояв на мо╓му вокаланн╕. А пот╕м в╕д нас ут╕к. Казали, н╕би через неприйняття мене. Ну й не ╕рон╕я???
Дв╕ вокал╕стки (Н╕на ╕ В╕та), що були на Червон╕й Рут╕, залишилися у Франк╕вську. Артим пере╖хав до Ки╓ва. С╕рик залишив там Ед╕ка з ╤ОА4, одружив його з Н╕ною, а сам пом╕нявся з нею м╕сцями - п╕шов грати з Артимом.

Н.Д.: А що в житт╕ приносить тоб╕ найб╕льше задоволення?

╤.К.: Вловлення кайфу в╕д кожного найменшого моменту. Усв╕домлення того, що ти живеш уся, до останнього нейрона... 

Березень-кв╕тень 2004
Розмовляла Нора Дзи╜а.
Ус╕ мовн╕ особливост╕ (лексично-офограф╕чн╕,стил╕стично-синтаксичн╕) ╤рени Карпи збережено.

обсудить в форуме

ХРОНОГРАФ
1982 погиб Рэнди Роудс
молодой и талантливый гитарист группы Оззи Осборна
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / Интервью
<<Май, 2004 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
   Интервью

 
еще >>> 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
0.922 ~ c0.342 + m0.063 + b0.016 + s0.074 +u0.262