поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
19.09.2004 20:13
╤гор Кравц╕в
 
БРАТИ ГАДЮК╤НИ: "Конопля здоров╕ша за гор╕лку!"

За "Братами Гадюк╕ними" на концертах стежили комсомольц╕ у краватках, а вони сп╕вали про наркоман╕в на город╕ ╕ сексуальн╕ пригоди радянських "д╓мб╓л╓й". Наприк╕нц╕ 80-х вони були укра╖нськими "Б╕тлами", але набагато см╕шн╕шими ╕ соц╕альн╕шими. У середин╕ 90-х вони стали живою легендою ╕ усп╕шно розвалилися. Тепер л╕дер "Гадюк╕них" Серг╕й Кузьминський працю╓ на московських танцмайданчиках, а музиканти останнього складу команди ╤гор Мельничук та Павло Крохмальов усп╕шно пишуть музику на власн╕й студ╕╖ "Гадюк╕ни рекордз". Вони й спов╕стили нам про те, що зовс╕м скоро "Брати Гадюк╕ни" знову оживуть. Сидимо у студ╕╖ ╕ п'╓мо каву.

Кузю просто "задовбали"

- Пропозиц╕╖ щодо в╕дтворення нашого гурту надходили пост╕йно, ╕, мабуть, таки д╕йшли. 31 жовтня хочемо зробити гарний концерт, на який запросимо "ВВ" та "Океан Ельзи". Найц╕кав╕ше, що ╕н╕ц╕атива прийшла з Москви. Там сидить наш Серг╕й (Кузьминський або Кузя - л╕дер "Гадюк╕них" - авт.). Його таки "задовбали" ╕, можливо, ми зробимо цей концерт. В╕д нас жодних в╕брац╕й не виходило, бо кожен займа╓ться сво╖м. Ми починали свою студ╕ю з малесеньких клав╕ш, а тепер вона розрослася у величеньку структуру. Причому нам не допомагають н╕як╕ зовн╕шн╕ дяд╕ ╕ тьот╕. Усього досягали сам╕. Що стосу╓ться власне музики, то ми нормально почувалися ╕ тод╕ ╕ зараз.

- Так "Брати Гадюк╕ни" банально розвалилися, чи в╕дбулася якась трансформац╕я?

- Ми просто перестали грати. Жодних сварок не було. Ми й дос╕ ╓ великими друзями, поважа╓мо ╕ любимо один одного. Насправд╕ з того часу н╕чого не зм╕нилося. Перед останн╕м концертом, який в╕дбувався у Тернопол╕, ми вже знали, що "Братам Гадюк╕ним" н╕чого не св╕тить. Ми десь в╕дшукали траурний костюм, такий, як з похоронного бюро, ╕ це дуже см╕шило глядач╕в. Знали, що група на певний час ма╓ вмерти. ╤ на це були серйозн╕ причини. Зокрема ф╕нансов╕. На той час ми вже мали м╕дну групу ╕ купу директор╕в, а цей динозавр уже не м╕г ╖здити на гастрол╕. Ми просто узяли, та й в╕дмовилися виступати за три коп╕йки. Н╕хто не м╕г нам оплатити той гонорар, на який ми заслуговували. Але грош╕ - то пусте. Нас просто замучило гастрольне життя. Це не кожен може пережити, тим паче протягом семи рок╕в, як ми. Проблема до проблеми, краплина до краплини ╕ вийшов ц╕лий дощик.

Веселе порно для "Гадюк╕них"

- Ви справд╕ в╕дчували траурний настр╕й на останньому концерт╕, при цьому сп╕ваючи весел╕ п╕сн╕?

- Зда╓ться, тод╕ перед нами якийсь хор сп╕вав "Ще не вмерла Укра╖на", а наш Павло Крохмальов п╕дписався на еротичну газету "Пан + Пан╕". В╕н мав необережн╕сть залишити комусь свою адресу, ╕ вони у знак дяки передплатили Паш╕ еротику. Уяви, йому протягом року приносили цю газету ╕з голими цицьками на фото! Спочатку у конвертах, а пот╕м у редакц╕╖, мабуть зак╕нчилися грош╕, ╕ вони стали кидати ту газету до скриньки без конверт╕в. Раптом його мама побачила це чудо ╕ спалахнула: "Сину, ти передплачу╓ш сором╕цьк╕ видання?" (Регочуть - авт.) Тож спогади про останн╕й наш концерт були швидше веселими, ан╕ж сумними.

Треба було, щоби щось у л╕с╕ здохло. Так ╕ сталося

- Чи означа╓ це, що ╕ концерт 31 жовтня "Брати Гадюк╕ни" так само весело забудуть?

- Насправд╕ ще н╕хто н╕чого не зна╓. З Кузею ми сп╕лкувалися тиждень тому ╕... н╕яко╖ конкретики. Це, мабуть, добре, тому що так╕ реч╕, як "Гадюк╕ни", для нас наст╕льки важлив╕, що це неможливо моментом вир╕шити по телефону. Тим паче, жоден ╕з нас ф╕нансово не зац╕кавлений у в╕дтворенн╕ чи забутт╕ гурту. Повинна створитися якась ╕стор╕я: завдяки чому, нащо ╕ що за цим сто╖ть. Треба, аби щось сталося, щось в л╕с╕ здохло чи перевернулося, аби ми натхненно в╕дновили свою гастрольну д╕яльн╕сть. Нам би не дуже корт╕ло по 20-30 дн╕в на м╕сяць пропадати на концертах, краще соб╕ у студ╕╖ посидимо. (См╕ються - авт.)

- Роки, проведен╕ у склад╕ "Брат╕в Гадюк╕них", вплинули на ваше св╕тосприйняття?

- Сп╕вачка Наталя Гура, яка нин╕ виклада╓ у Поплавського, ╕ з якою ми певний час у "Бад╕ Гай" грали для душ╕ блюзи, сказала фантастичну фразу: "Щоби грати блюза, треба постраждати!" Отож, ми постраждали за т╕ роки, що провели у склад╕ "Гад╕в". Але у тих стражданнях було багато хорошого. Ми винесли з тих страждань чимало урок╕в, ╕, можливо, багато чого тепер вм╕╓мо саме завдяки цьому. Ясно, що ми вс╕ з╕бралися докупи з╕ схожими св╕тоглядами. А чи зм╕нилися вони? Зда╓ться т╕льки важк╕ псих╕чно хвор╕ люди типу овоч╕в не зм╕нюють сво╖х погляд╕в протягом життя. А св╕тогляд можна зм╕нити х╕ба що п╕д якимось тиском. На нас н╕хто не в змоз╕ тиснути, тож ми залиша╓мося такими, якими були.

Наркотики ╕ дешева гор╕лка - це зло

- Серг╕ю Кузьминському довелося л╕куватися в╕д наркотично╖ залежност╕. Про це в╕н дотепно писав з-за кордону. Наркотики справд╕ були внутр╕шньою проблемою команди?

- А це якраз з ╕стор╕╖ наших страждань (См╕ються - авт.) Проблеми Куз╕ н╕ для кого не були та╓мницею. У нас насправд╕ дуже дивна кра╖на. Це см╕х, гор╕лка за ш╕сть гривень вважа╓ться легальною, а це ж неймов╕рно страшна отрута! А якийсь косяк трави вважа╓ться п╕дсудною р╕ччю, хоча в╕н набагато здоров╕ший для орган╕зму, ан╕ж та гор╕лка. Ми в жодному раз╕ не пропагу╓мо наркотики, однак х╕м╕чна д╕я на людину тут в╕др╕зня╓ться. Треба обережно ставитися до сво╖х орган╕зм╕в ╕ не пити гор╕лки...

- ...тобто "Гадюк╕ни" не вживали спиртного, а експериментували з наркотиками?

- Зда╓ться, не менше 90 в╕дсотк╕в молод╕ через це проходить. Спробувати, це одна справа, а жити в цьому неможливо. ╢ слабк╕ люди, котрим ╕ одного разу достатньо, щоби з╕псувати соб╕ ц╕ле життя. Сильн╕ наркотики варто не т╕льки забороняти, а й тримати ╖х п╕д контролем. Наш╕ знайом╕ у Львов╕ були сус╕дами справжн╕х наркобарон╕в. ╥хн╕ хати були такими, як церкви, але вони в╕льно гуляли на свобод╕. А ╕нших наших знайомих м╕л╕ц╕я заставала з невинною склянкою маку ╕ садила до в'язниц╕ на три-чотири роки. Проте, мак ╕ так╕ ╕нш╕ реч╕ - це зло, ╕ не дай Боже комусь у це вл╕зти.

До гомосексуал╕зму "Гадюк╕ни" непричетн╕

- В одн╕й ╕з п╕сень сп╕валося: "Де я т╕ко не був, нюхав коку (не ту, що "Кока-Кола", а ту, що кока╖н - авт.) в Амстердам╕..." Це реальн╕ спостереження Куз╕?

- Що ж ти зачепився за т╕ наркотики? Ми не вивчали житт╓ву ╕ географ╕чну карту Серг╕я, може й нюхав. Але це якась поез╕я, тут можна ╕ прибрехати. Скаж╕мо, що стосу╓ться "Дупи джал╕зово╖", то у Серг╕я такого не було. З гомосексуал╕змом в╕н не мав справи (См╕ються - авт.)

"П╕сля благослов╕ння Алли Пугачово╖ ми н╕чого не боялися"

- Т╕льки-но "Брати Гадюк╕ни" зародилися, обрали такий стьобний напрямок у творчост╕. Однак це сталося ще за час╕в Сов╓т╕в. Не страшно було?

- См╕ливост╕ нам додала Алла Пугачова. До ╖╖ гастрол╕в у Львов╕ ми дали всього к╕лька п╕дп╕льних концерт╕в. Хтось передав ╖й нашу касетку ╕ ╖й сподобалося. Це правда. П╕сля того, як "Гадюк╕ни" виперлися на сцену "Р╕здвяних зустр╕чей" у Москв╕, влада схопилася за голову. Але що вона могла зробити? Москва показу╓, а ми вже так╕ модн╕! Цей факт, ╕ виступ на перш╕й "Червон╕й рут╕" у Черн╕вцях, дали нам зелену дорогу. То якраз "Перестройка" була. На наших концертах пост╕йно крутилися комсомольц╕ ╕ дядьки з КДБ у костюмчиках. Нам пощастило, ми потрапили у св╕й час. Наш товариш Лесик з╕ сво╖м бендом робив щось под╕бне до нас, але тод╕ соц╕ум ще не потребував тако╖ музики.

- Найближчою по духу, мабуть, була сестричка В╕ка Врад╕й?

- З В╕кою взагал╕ ц╕кава ╕стор╕я вийшла. ╥╖ чолов╕к Володя Бебешко був на нашому першому запис╕. Серг╕й Кузьминський написав к╕лька текст╕в ╕ подарував ╖й. Так що В╕ка нам не сестричка, а дитина, при вс╕й наш╕й поваз╕ до не╖. Ми вчора, до реч╕, розмовляли ╕з нею по телефону. Вона саме при╖жджала до Львова. Але про сво╓ життя у Штатах не дуже розпов╕дала. ╢дине, що ми пом╕тили, то це ╖╖ голос, який став дуже басовитим. Вона дуже гучно пробасила у слухавку: "╤-╕-╕-горе!" Аж моторошно стало. Кажуть, у не╖ чолов╕к негр, тож в╕н ╕ ставить ╖й голос якимось чином. Ран╕ше вона таким басом не розмовляла.

- Вочевидь, вам дуже затишно на студ╕╖ "Гадюк╕ни рекордз". Чи ╓ якась ностальг╕я за минулими часами?

- Попри все, що ми зараз робимо, ми позиц╕ону╓мо нашу студ╕ю, як музичну. Ми ╕ без "Брат╕в Гадюк╕них" намага╓мося залишатися музикантами. Однак за публ╕чними виступами у нас велика ностальг╕я. Вза╓мод╕я ╕з публ╕кою ╕ обм╕н емоц╕ями - то справжн╕й наркотик. Скажемо точно, нам цього наркотику зараз дуже не вистача╓.

- На кого зараз працю╓ ваша студ╕я?

- Ми працю╓мо ╕з телебаченням, EL Кравчук пише у нас нов╕ п╕сн╕. Але працювати з багатьма поп-з╕рками - це нец╕каво. Ти потрапля╓ш у властиву ╖м систему ╕ буквально пропада╓ш. У цей момент ми працю╓мо над музикою до трьох нових к╕ноф╕льм╕в. Така робота захоплю╓, бо ми можемо писати музику як XIV так ╕ ХХ стол╕ття. Якщо зараз на телебаченн╕ популярн╕ мордобо╖ ╕ погон╕, ми без проблем пишемо потр╕бн╕ треки. При╓мно, що боси дов╕ряють нашим музичним смакам ╕ нав╕ть запитують: "А як ви вважа╓те?.." Режисери дають нам музичну свободу. Ми вважа╓мо себе абсолютно щасливими, адже Бог нам дозволя╓ займатися улюбленою справою ╕ заробляти на цьому непоган╕ грош╕.

обсудить в форуме

ХРОНОГРАФ
1942 родился Пол Маккартни
страшно даже подумать, что случилось бы с музыкой в его отсутствие... Леннону пришлось бы тяжко.
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / Интервью
<<Сентябрь, 2004 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
   Интервью

 
еще >>> 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
0.064 ~ c0.019 + m0.004 + b0.004 + s0.007 +u0.017