поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
03.02.2005 20:31
Мила Кравчук
 
ГРИНДЖОЛИ: Зимовий реггей

╤нод╕ так бува╓, що якась п╕сня набува╓ масово╖ популярност╕ ще до того, як ста╓ в╕домо, хто ╖╖ автор чи виконавець. Так сталося ╕з "Разом нас багато" ╕вано-франковського гурту "╫ринджоли", п╕снею, яку зараз називають г╕мном "помаранчево╖ революц╕╖". Ц╕лком справедливо: пом╕ж ╕нших "помаранчевих" п╕сень це найб╕льш в╕дома й найб╕льш популярна в народ╕. Але хто ж таки т╕ сам╕ "╫ринджоли" ╕ що означа╓ це слово? Це й стало першим питанням двом Романам - Калину й Костюку - що й складають дует "╫ринджоли".

- Що таке "╫ринджоли", як давно ╕сну╓ група ╕ який у не╖ склад?

Роман Калин: Гурт "╫ринджоли" ╕сторично з'явився на небосхил╕ укра╖нського шоу-б╕знесу у 1997-му роц╕. В╕н був створений на ру╖нах проекту "Нема Марл╕", проекту, який зг╕дно назви, пропагував музику реггей. Роман був г╕таристом, я - бас-г╕таристом. Ми просто роз╕йшлися з ╕дейним л╕дером групи в поглядах на те, як ма╓ розвиватися наш сп╕льний проект ╕ вир╕шили створити власний. "Нема Марл╕" виконував традиц╕йний реггей, а ми вир╕шили грати б╕льш, скаж╕мо так, комерц╕йну музику, а ля танцювальний реггей. Й в╕дпов╕дно почали шукати назву таку, щоб вона була й ориг╕нальною, ╕ водночас ц╕кавою. На той час у склад╕ групи "Нема Марл╕" була створена п╕сня "╫ринджоли". А "╜ринджоли" - це д╕алектне слово гуцульське, яке укра╖нською звучить як "санчата". Маленьк╕ так╕ дерев'ян╕ санчата. П╕сня була про те, як прекрасно зимувати в Карпатах, як кльово на санчатах лет╕ти згори, дивишся - на тебе з╕рки летять, море задоволення. ╤, власне, ця п╕сня була першою, яку ми з собою забрали у св╕й проект. Слово нам дуже сподобалося й ми залишили його як назву для сво╓╖ групи. Чим ще ц╕каве це слово - це тим, що його можна англ╕йською трактувати як "green joly", тобто "зелен╕ та весел╕". Тому я нав╕ть ╕нколи пишу так: "╫ринДжоли". Ми записали тод╕ десь з десять реггей-п╕сень. ╤ якщо традиц╕йно реггей прославля╓ сонце-море-пальми-п╕сок-д╕вчата-б╕к╕н╕-решту, то група "╫ринджоли" пропагувала зимовий вид в╕дпочинку: сн╕г-гори-ялинки-санчата-лиж╕ ╕ так дал╕ ╕ тому под╕бне.

Роман Костюк: Зимовий реггей такий.

Роман Калин: Так, зимовий реггей. Група ╖здила в╕дпов╕дно на вс╕ляк╕ конкурси, фестивал╕, презентували ми себе у 1998-му роц╕ на "Майбутньому Укра╖ни". ╤ в той же р╕к була "Мелод╕я" у Львов╕, де ми презентували три сво╖ перш╕ п╕сн╕. Пот╕м у 1999-му роц╕ ми ще прийняли участь у "Перлинах Сезону". На вс╕х цих трьох фестивалях "╫ринджоли" займали чомусь т╕льки друг╕ м╕сця. ╤ ми з Романом п╕сля тих фестивал╕в сказали соб╕, що, мабуть, на фестивал╕ б╕льше ╖здити не будемо, нам це не ц╕каво, ми вир╕шили спробувати ╕накший шлях. Почали шукати ╕нш╕ способи самовираження. У нас почали з'являтися п╕сн╕ вже не реггей-спрямованост╕, а так╕ б╕льш л╕ричн╕ роков╕ балади. Пот╕м у нас був пер╕од, коли ми створили акустичний проект. Тобто виконували сво╖ стар╕ п╕сн╕ в акустичному вар╕ант╕. У нас були бас-г╕тара, акустична г╕тара, джамба ╕ тамбурин. З цим проектом ми про╕снували десь м╕сяц╕в в╕с╕м-дев'ять ╕ об'╖хали з ним вс╕ клубн╕ заходи, як╕ були навколо нас.  Цей проект вичерпав себе лише через те, що нам вже не було де виступати. В результат╕ ми залишилися з Романом вдвох ╕ останн╕ два роки "╫ринджоли" ╕снували як студ╕йний проект. Тобто група н╕би ╕сну╓, п╕сн╕ ╓, ма╓мо з чим виступати - ╕ в акустичному вар╕ант╕, й п╕д м╕н╕-диск. Але в той же час ми в останн╕ два роки ми для себе н╕чого не писали, а працювали в студ╕╖. Закупили обладнання ╕ почали допомагати м╕сцевим виконавцям робити аранжування ╕ звукозапис. Оце так ╕снували "╫ринджоли" до цього часу. Тому - упереджуючи питання "чому ви так швидко записали п╕сню, як вам це вдалося" можемо сказати, що завдяки власн╕й студ╕й ╕ завдяки тому, що мали за плечима досв╕д звукорежисер╕в ╕ аранжувальник╕в.

- "Разом нас багато" - це скор╕ше не реггей, а х╕п-хоп, згодн╕? Так випадково трапилося чи ви лог╕чно до цього п╕д╕йшли?

Роман Костюк: Тому що сам╕ слова ╕ гасла дуже гарно лягали на цей ритм. Ми ж нав╕ть не задумувались, в якому стил╕ - х╕п-хоп, реггей чи ╕ще щось - писати п╕сню. Це дуже все швидко зробилось. Ми нав╕ть не зогляд╕лись, як зробили цю п╕сню, чесно кажучи. Це було на другий день помаранчево╖ революц╕╖, ╕ ми вийшли разом зо вс╕ма на м╕тинг у ╤вано-Франк╕вську ╕ просто сп╕вали сво╖ стар╕ п╕сн╕. А люди через кожних пару хвилин скандували: "Н╕ - брехн╕!", "Ющенко - так!" - так само, як ╕ в Ки╓в╕, так само, як ╕ в других м╕стах. ╤ наступного дня ми вир╕шили написати п╕сню з цими самим лозунгами, щоб народу легше сп╕валося. ╤ швиденько-швиденько, щоб вже п╕сля об╕ду вийти ╕ з╕грати на м╕тингу, щоб п╕дтримати людей, записали п╕сню.

Роман Калин: Так, ми дуже посп╕шали встигнути дописати п╕сню до м╕тингу.

- Говорили, що на м╕тингу в ╤вано-Франковську було понад 50 тисяч людей - це ж десь чверть всього населення?

Роман Костюк: Так, в перший день було менше, пот╕м - все б╕льше й б╕льше.

Роман Калин: А коли ми виступали, у в╕второк, 23 листопада, було найб╕льше. Якраз тод╕ й було з 50 тисяч. А в м╕ст╕ живе десь 220-240 тисяч мешканц╕в. Якщо в перший день вийшли т╕льки студенти ╕ школяр╕ на м╕тинг, то наступного дня вже не працював н╕ один магазин, не можна було н╕ купити по╖сти, н╕ купити вдягнутися - не працював нав╕ть ринок. М╕сто завмерло - вс╕ п╕шли на м╕тинг. Я св╕док! Я в той день хот╕в щось соб╕ купити - то на базар╕ продавали т╕льки м'ясо ╕ хл╕б! Вс╕ решта крамниць були закрит╕. Вс╕ були на площ╕ б╕ля Облдержадм╕н╕страц╕╖.

- Кому належить ╕дея обкладинки сингла "Разом нас багато"?

Роман Калин: Дизайнерам "Юкрейн╕ан Рекордз". Вони, мабуть, знали про ту ╕стор╕ю з╕ шпурлянням яйця в прем'╓ра, ось ╕ винесли помаранчеве яйце на обкладинку. Ця ╕дея показалася нам дуже актуальною й ми в╕дразу вибрали цей вар╕ант.

- А мен╕ говорили, що в ╤вано-Франковську нав╕ть ╓ пам'ятник яйцю. Це правда?

Роман Калин: ╢. Насправд╕, в м╕ст╕ ╓ дв╕ центральн╕ площ╕. Одна з них - б╕ля ратуш╕. Там коли робили косметичний ремонт, поставили фонтанчик. ╤ в╕н вигляда╓, як яйце. Його ще поставили десь зо два роки назад - як знали (см╕ються). Був конкурс арх╕тектор╕в ╕ виграв той, хто запропонував "яйце". Чому - н╕хто не зна╓. То вже треба питатися в мера м╕ста або головного арх╕тектора - чому, власне, фонтан зроблений у вигляд╕ яйця. Так вже, мабуть, повинно було статися ╕сторично (см╕ються).

- А до написання п╕сн╕ "Разом нас багато" ви ц╕кавилися пол╕тикою?

Роман Костюк: Н╕, в пол╕тиц╕ ми не заангажован╕ були. Ц╕╓ю п╕снею ми просто п╕дтримали чесне волевиявлення народу, п╕дтримали бажання чесних прозорих вибор╕в. Звичайно, ми були за Ющенка, але мали на уваз╕ п╕дтримати ╕дею чесного волевиявлення. А до того ми в пол╕тиц╕ не були заангажован╕.

- Яким чином п╕сня все ж таки потрапила на Майдан? Ви прикладали як╕сь зусилля для ╖╖ просування?

Роман Калин: Наша верс╕я - п╕сня потрапила на Майдан через мережу ╤нтернет, тому що ми записали ╖╖ й в╕дразу виклали на сайт наших друз╕в - рад╕останц╕╖ "Зах╕дний Полюс". За першу годину ╖╖ скачали 10 тисяч абонент╕в. Там на сайт╕ був форум, куди люди заходили посп╕лкуватися. Й д╕дже╖ виклали туди п╕сню з п╕дписом "Гурт ╫ринджоли" сп╕льно з рад╕о "Зах╕дний Полюс", п╕сня така-то". Пот╕м цю п╕сню було розм╕щено на багатьох хостах. В перший день було 7 дзеркал, на другий - вже 20, а на трет╕й вже й до 100 доходило.

Роман Костюк: ╢ ╕нформац╕я, що на другий день було вже 100 тисяч закачок, ╕ люди завалили хлопцям сервер. Так що ми дума╓мо, що то через ╕нтернет хтось скачав ╕ прин╕с на Майдан. А зв╕дти вона вже почала лунати на всю кра╖ну.

Роман Калин: А, до реч╕! "Моторола" розм╕стила п╕сню у себе на сайт╕ ╕ пот╕м нав╕ть ╕снувала верс╕я, що то "Моторола" цю п╕сню написала!

- П╕сня "Разом нас багато" - б╕льш, так скаж╕мо, пол╕тичний н╕ж музичний витв╕р. Чи не в╕дчували ви до себе ворожого ставлення з боку людей, як╕ голосували за ╕ншого кандидата, не за Ющенка?

Роман Калин: Насправд╕ п╕сня написала в сучасному темп╕, в сучасному ритм╕, сучасному стил╕. Скаж╕мо, в тих самих поляк╕в вона в чартах не тому, що вона пол╕тична, а тому що вона подоба╓ться ╖м, як п╕сня. Тому я не можу погодитись, що нас сприймають в першу чергу як пол╕тичний гурт. На рахунок питання про вороже ставлення... Ми ще з таким не з╕штовхувались. Не знаю, можливо буде таке з часом, але поки що такого не було. Думаю, що ми напишемо ще не одну хорошу популярну ╕ непол╕тичну п╕сню ╕ покажемо, на що ми здатн╕. В нас дуже багато п╕сень, як╕ претендують на те, щоби стати х╕тами. Якщо ╖х правильно подати, правильно показати, вчасно прокрутити, "качнути", як кажуть, по телебаченню.

- Чи збира╓тесь ви випустити на Юкрейн╕ан Рекордз ц╕лий альбом?

Роман Костюк: Ми плану╓мо запис на к╕нець зими-початок весни повноц╕нного альбому гурту "╫ринджоли", до якого ув╕йдуть частково х╕п-хоп, частково реггей-танцювальн╕ п╕сн╕ ╕ можливо дв╕-три л╕ричн╕ композиц╕╖.

Роман Калин: Насправд╕ х╕п-хоп ╕ реггей дуже под╕бн╕ - ритм╕чно, стил╕стично. ╤ тому я думаю, що альбом вийде вдалим з точки зору по╓днання п╕сень р╕зних стил╕в. Я думаю, що в╕н буде ц╕кавий ╕ тим, хто любить реггей, ╕ тим, хто полюбля╓ х╕п-хоп. А хто любить л╕рику - найде для себе там балади. Мабуть, це перший такий буде "компотний" альбом, де будуть по╓днан╕ р╕зн╕ стил╕, бо зазвичай вс╕ притримуються якогось одного, скаж╕мо так, напрямку, яко╖сь одно╖ стил╕стики. Якщо х╕п-хоп, значить, х╕п-хоп "╕ н╕как╕х гвозд╓й". Якщо нас Юкрейн╕ан Рекордз п╕дтриму╓ в цьому, то буде зм╕шаний альбом. В жодному випадку, профес╕онали будуть вираховувати, яким краще зробити альбом. Але це поки наша думка, наше бажання. Яким в╕н вийде - ми поки що й сам╕ не до к╕нця впевнен╕.

- А що ви в╕дчули, коли д╕зналися, що вас хоче п╕дписати такий крутий лейбл? Це ж, вважайте, св╕товий мейджор.

Роман Костюк: Що в╕дчули? Ну, ми мали на той час пропозиц╕╖ в╕д вс╕х, мабуть, рекордингових компан╕й Укра╖ни. Ми думали, в першу чергу, про майбутн╓ команди ╕, власне, Юкрейн╕ан Рекордз були першими, хто запропонував нам найб╕льш об'╓ктивний контракт. ╤ ми зупинилися все ж таки на Юкрейн╕ан Рекордз, тому що дума╓мо, що наша сп╕впраця саме з ними буде для нас (╕ для Юкрейн╕ан Рекордз) корисною. Те, що вони були найперш╕, це вже говорить про ╖х профес╕онал╕зм - вони найшвидше зор╕╓нтувались в ситуац╕╖ ╕ найоперативн╕ше зробили свою пропозиц╕ю.

- Нещодавно "Разом нас багато" пересп╕вали польськ╕ виконавц╕. Як це вийшло й чи приймали ви участь у запис╕ польсько╖ верс╕╖?

Роман Калин: Насправд╕ вони використали нашу п╕сню. Вдало вир╕зали наш присп╕в, п╕дложили нову основу, нов╕ лупи, ╕ насп╕вали, нарифмували сво╖ куплети з╕ сво╖м текстом. В тих текстах, як нам пояснив Роберт Л╕щинський, який презентував цей проект, польськ╕ х╕п-хопери (╖х там дванадцять) виказують сво╖ враження в╕д под╕й в Укра╖н╕ очами поляк╕в. Що вони там власне сп╕вають, ми ще не зна╓мо - не надто добре волод╕╓мо польською (см╕ються). Але з музично╖ точки зору нам дуже сподобалося - це звучить не г╕рше за будь-якого х╕та Ем╕нема, наст╕льки як╕сно все було зроблено. (Дореч╕, цю п╕сню можна послухати отут - 4,4 Мб).

- Чи зна╓те ви реакц╕ю на вашу п╕сню з боку верх╕вки так звано╖ "Коал╕ц╕╖ народу", прихильник╕в Ющенка?

Роман Калин: Бачив, що сп╕вали, стоячи на сцен╕ (см╕╓ться).

Роман Костюк: Мабуть що реакц╕я нормальна. Ми не зустр╕чалися з ними, бо в них зараз ╕ сво╖х справ повно. Я думаю, що якщо людина сто╖ть на сцен╕ ╕ сп╕ва╓ разом зо вс╕ма п╕сню, то, мабуть, ╖й вона подоба╓ться!

Роман Калин: ╢дине що - коли був трет╕й тур вибор╕в, нас запросили до прес-центру (Ющенка), ми в╕дкривали фактично прес-день. Ми виступили ╕ засп╕вали одну чи двох п╕сень. Я думаю, що наша п╕сня все ж таки зробила як╕йсь внесок взагал╕ в ╕стор╕ю ц╕╓╖ революц╕╖. Вона п╕дтримала ╕ морально тих людей, як╕ вийшли на площ╕, вона стала для них якимось направляючим променем, як кажуть журнал╕сти, нав╕ть "г╕мном" революц╕╖. Мен╕, наприклад, важко назвати цю п╕сню г╕мном. Я скор╕ше називаю ╖╖ "п╕снею свободи".

- В подальшому ви будете виступити вдвох або ж запросите до гурту ╕нших музикант╕в, щоб можна було виступати не т╕льки в акустичному вар╕ант╕?

Роман Костюк: В перспектив╕, звичайно, ми будемо працювати над зб╕льшенням складу команди. По м╕р╕ можливостей ми будемо зб╕льшувати колектив, щоб все можна було з╕грати наживо. Але нараз╕, в найближч╕ м╕сяц╕, ми поки що виступатимемо вдвох.

Роман Калин: Все ма╓ буде по-справжньому - весь св╕т гра╓ наживо. Чому б "╫ринджолам" теж не влитися в цю теч╕ю? (см╕ються).

Роман Костюк: Але насправд╕ ми ще подума╓мо, тому що для нас розвиток в електронному напрямку теж ц╕кавий. Може, набудемо й якогось електронного звучання. Тож як воно буде - подивимося.

обсудить в форуме

ХРОНОГРАФ
1964 родился Мейнард Джеймс Кинан
вокалист двух весьма своеобразных команд - Tool и A Perfect Circle.
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / Интервью
<<Февраль, 2005 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28      
 

  • Цены на обучение Описание услуг
    online1s.ru


  Интервью

 
еще >>> 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
1.076 ~ c0.328 + m0.093 + b0.016 + s0.015 +u0.440