поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
09.06.2005 18:42
Наталья Тесля
 
ГУЦУЛ КАЛ╤ПСО: "Наша ф╕шка - контраст"

Черн╕вчани "Гуцул Кал╕псо" продовжують нести св╕й гуцул-ейс╕д-хоп у маси незважаючи н╕ на що. Нав╕ть той факт, що один з вокал╕ст╕в (╕, до реч╕, сп╕вавтор повчально╖ саги "Пов╓стка") Андр╕й Рудик "вийшов послужити", не змусив хлопц╕в припинити концертну д╕яльн╕сть. Нараз╕ Богдан Федчук самотужки викону╓ роль вокал╕ста-фротмена, що, звичайно, вигляда╓ трохи незвично, але при тому дуже переконливо. Ц╕╓╖ весни вилазки "гуцул╕в" на столичн╕ концертн╕ майданчики стали справою звичною, що не може не т╕шити. Фестиваль на Трухановому остров╕ та концерти на Майдан╕ Незалежност╕, як╕ проходили п╕д час проведення конкурсу "╢вробачення",  також не об╕йшлися без участ╕ "Гуцул Кал╕псо". Саме у ц╕ спекотн╕ дн╕ ╕ в╕дбулася наша розмова ╕з Богданом.

- Цього разу "Гуцул Кал╕псо" при╖хали до Ки╓ва брати участь у заходах присвячених "╢вробаченню", тому не можу не запитати про тво╓ ставлення до цього конкурсу ╕ всього того, що у зв'язку з ним в╕дбува╓ться зараз у Ки╓в╕. ╤ хот╕ли б "гуцули", в принцип╕, коли-небудь виступити на "╢вробаченн╕"?    

- "╢вробачення" - це круто, ╕ представити тут вс╕ досягнення як╕ в нас ╓, це кайф, просто. Тим паче що зараз так склалося, що ╕ погода добра, ╕ ми вписан╕ у наметове м╕стечко, яке на остров╕ посеред Дн╕пра. Перш╕ дн╕ для нас були, можна сказати, дещо стрьомн╕ по орган╕зац╕╖. Але пот╕м все налагодилось таким чином, що нам просто в кайф тут знаходитись. Ми можемо, знаходячись тут, у центр╕ Ки╓ва, в мегапол╕с╕, бути не в жорсткому урбан╕, а на остров╕, де природа ╕ взагал╕ дуже при╓мна атмосфера. Стосовно самого "╢вробачення" - цей фест дуже розкручений, ╕ прийняти в ньому участь було б просто класно.

- Кажуть, що завдяки новим п╕сням концертна програма "Гуцул Кал╕псо" розрослася аж до двох з половиною годин. Як ви збира╓тесь з тако╖ купи матер╕алу вибрати десять трек╕в для альбому?

- Ну, насправд╕ в нас ще нема╓ тако╖ програми. Це один раз ми виступити в клуб╕ таким чином, що з б╕сом та суп╓р-б╕сом вийшло дв╕ з половиною години. Але в нас вже ╓ стаб╕льна програма на п╕втори години, з якою ми ╖здимо по клубам. А на альбом в нас вже ╓ реч╕, ╕ вже зарезервован╕ м╕сця для них. Лише давайте нам альбом, ╕ ми туди ╖х покладемо!

- А хто повинен давати альбом?

- Хто-хто, хто-небудь, хто може, той нехай ╕ да╓!

- Останн╕м часом у вас з'явилось багато нових п╕сень, ╕ це при тому, що один з фронмен╕в, Руд╕к, зараз служить в арм╕╖. Взагал╕, ви якось трима╓те з ним зв'язок?

- Безумовно! У нього ╓ там моб╕льний телефон ╕ ми сп╕лку╓мося дуже часто. От учора ми говорили десь хвилин двадцять. Ми йому розпов╕да╓мо останн╕ розклади, а в╕н сидить там десь на посту в арм╓йке, слуха╓ про те, що ми тут бачимо, про цей весь дв╕жняк ╕ просто зат╕ка╓ слиною ╕ тяжко здиха╓.

- ╤ коли ви вже його чека╓те назад?

- Думаю, що м╕сяць, максимум п╕втора ╕ в╕н вже буде тут.

- Ран╕ше ви писали п╕сн╕ удвох, а тепер, виходить, ти ╖х робиш сам?

- Ну так виходить. Пацани допомагають ╕деями, рештою, але до к╕нця довожу все це д╕ло я. Ф╕шка в тому, що перед тим як Руд╕к п╕шов у арм╕ю, сталося таке, що ми н╕чого не могли зробити нового. Напевно тому, що кожен, ╕ в╕н ╕ я,  думали що це зробить ╕нший. ╤ так н╕хто н╕чого не робив. А як в╕н п╕шов у арм╕ю, не було куди д╕ватися, ╕ тому, напевно, п╕шли п╕сн╕. Плюс нова кров...

- А що за нова кров?

- Це - Д╕ма, наш тромбон╕ст. Не можна сказати, що це зовс╕м нова людина, бо ми з ним разом робили ще перш╕ записи. Тобто просили його, щоб в╕н нам п╕длабав, ╕ в╕н з рад╕стю погоджувався. А пот╕м в╕н був зароб╕тчанином у Америц╕. Тепер повернувся, зробив парт╕╖ на вс╕ наш╕ п╕сн╕ ╕ ми так тепер разом гра╓мо.

- Взагал╕ у "Гуцул Кал╕псо" часто зм╕нювався состав, хтось йшов, хтось приходив, ╕ у зв'язку з цим зм╕нювалася ╕ к╕льк╕сть ╕нструмент╕в. Який ╕нструментальний состав хот╕лося б мати в ╕деал╕?

- Зараз у нас ╓ саксофон, тромбон, г╕тара, бас г╕тара ╕ барабани, ну ╕ я ще щось на соп╕лц╕ п╕длабую час в╕д часу. В ╕деал╕, можливо, було б доречним мати ще цимбали, бо це прикольний ╕нструмент, який нам в принцип╕ ╕мпону╓. ╤ ще, можливо, якщо був би д╕йсно профес╕йний д╕-джей, так само не завадив би.

- Тобто вас було б взагал╕ людей десять в груп╕?

- Якщо рахувати ╕з Руд╕ком, який вже поверта╓ться з арм╕╖, нас с╕м, плюс ще дво╓ - дев'ять виходить.

- Не важко ╖здити на гастрол╕ такою тусовкою?

- Це ми говорили про майбутн╓, а зараз нас менше - ш╕сть. В принцип╕, складнувато з такою купою людей, але просто ╕ншого виходу нема. Вс╕ музиканти, як╕ в нас лабають - це прикольн╕ особистост╕, з якими класно поговорити, ╕ ╓ про що. До реч╕, з такими людьми ╕ прост╕ше ╕ складн╕ше. Тому все як у житт╕, банальн╕ше кажучи.

- Одна з ваших нових п╕сень - це власна верс╕я "Дупи Джал╕зово╖" "Брат╕в Гадюк╕них". Як╕ ще п╕сн╕ надихають на те, щоб робити рем╕кси, ╕ чи робив вже хтось рем╕кси на п╕сн╕ "Гуцул Кал╕псо"?

- Я ще особисто не зустр╕чався з цим. Можливо, ╕ роблять кав╓ра на наш╕ реч╕, але я про це не знаю, тому що не так вже й часто буваю на вс╕ляких заходах. Знаю, що в Черн╕вцях грають наш╕ п╕сн╕ молод╕ пацани п╕д г╕тару в центр╕ м╕ста. Це я сам  особисто бачив - було при╓мно. Ще знаю, що д╕-дже╕ робили кав╓ра, теж у Черн╕вцях. А щодо рем╕кс╕в "гуцул╕в" на п╕сн╕ ╕нших виконавц╕в - то поки що в нас н╕чого такого не накльову╓ться, чесно кажучи.

- А чому ви обрали для свого першого рем╕ксу саме "Дупу"?

- Просто "Гадюк╕них" можна весь репертуар переробляти, ╕ буде у кайф. Мен╕ подоба╓ться дуже багато ╖хн╕х п╕сень.

- Тобто ╕з сучасних команд вас н╕хто не надиха╓ так само як "Брати Гадюк╕ни"?

- Д╕йсно, так ╕ ╓. Нам подоба╓ться багато команд, але щоб мати такий енергетичний потенц╕ал як у "Гад╕в", то поки що, нажаль, ╕з наших укра╖нських гурт╕в я не можу якийсь назвати...

- Сама назва "Гуцул Кал╕псо", принаймн╕ перша частина - вона зобов'язу╓ до певних речей. Розкажи, який у вас зв'язок з справжн╕ми гуцулами, як ви використову╓те ╖хню музику, де ╖╖ чу╓те.

- Ран╕ше ми пост╕йно ╖здили в гори. ╤ сп╕лкувались з аборигенами, тусувалися, ╕ гармон╕╖ брали зв╕дти саме.

- Тобто в Карпатах ще можна почути автентичну гуцульську музику?

- Ще й як! ╢ до реч╕ свята, на яких лабають т╕льки гуцули. Ще, наприклад, була така ╕стор╕я: туман, ми йшли, трохи блуканули в горах, не було видно н╕чого. ╤ от в такому молочному туман╕ чу╓мо звук телинки. Це така дудка, але ╖╖ нав╕ть ╕ дудкою можна не називати - це така труба обр╕зана з двох бок╕в. ╤ от на так╕й труб╕ люди грають так, що можна просто прозр╕ти. Просто сидить соб╕ чабан ╕ гра╓, та так╕ гармон╕╖ ц╕кав╕!

- У вас довол╕ позитивна музика, але у текстах чомусь не бува╓ хеп╕-енд╕в, ╕ вс╕ ╕стор╕╖ завжди зак╕нчуються обломом. Наприклад, нова п╕сня про любов "Зв╓зда" - хлопець при╖хав ╕з зароб╕тк╕в, а д╕вчина вже з ╕ншим...

- В принцип╕ там облом, так, але справа в тому, що життя таке. Це житт╓ва ╕стор╕я ╕ як воно ╓, так про то ми ╕ пишемо. Головне, що воно звучить. Наша ф╕шка - це контраст, класна музика ╕ п╕д не╖ соц╕альний текст.

обсудить в форуме

ХРОНОГРАФ
1979 родился Дэниэл Джонс
вокалист и гитарист австралийского грандж-трио Silverchair.
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / Интервью
<<Июнь, 2005 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
   Интервью

 
еще >>> 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
1.070 ~ c0.352 + m0.072 + b0.033 + s0.016 +u0.401