поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
18.06.2005 15:39
Марсельеза
 
ДРУГА Р╤КА: Рекорди не для Г╕ннеса

Майже десяток виповнився гурту "Друга Р╕ка", але, ймов╕рно, що т╕льки зараз вони тр╕шечки наблизились до свого справжнього звучання, яке замислили в╕д початку. Нещодавно св╕т побачив трет╕й за рахунком альбом п╕д двозначною назвою "Рекорди" - назва само╖ групи передбача╓ неоднозначн╕сть зм╕сту. Чи можна його вважати не лише записом, а ╕ справжн╕м рекордом всесв╕тньо в╕домо╖ книги - розм╕ркову╓ сол╕ст гурту Валер╕й Харчишин.

- Чи мр╕яв ти коли-небудь потрапити у Книгу Рекорд╕в Г╕ннеса ╕ якщо так, то за що?

- Я над цим не замислювався, бо як╕ рекорди можна встановлювати у музиц╕?

- А чим тоб╕ не рекорд у Павла Гуд╕мова?

- То такий рекорд - скор╕ше п╕ар для того, щоб част╕ше показували кл╕п на М1 ╕ щоб була якась увага до виконавця. А справжн╕й рекорд я би встановив як найстар╕ша група у св╕т╕.  Я хот╕в би виступати довше, н╕ж ╕сну╓ група "Rolling Stones". Так, щоб до само╖ смерт╕. Нам це вда╓ться - нам вже майже 10 рок╕в у майже незм╕нному склад╕.

- Шура лише з'явився.

- Це поповнення - ми ж н╕кого не виганя╓мо! (усм╕ха╓ться). А найперший склад був ╕з трьох чолов╕к. Пот╕м з'являлись р╕зн╕ люди, яких я би не вважав основним складом - вони приходили на одну-дв╕ репетиц╕╖. В нас була б╕да з барабанщиком - у Житомир╕ знайти нормального просто нереально: один барабанщик гра╓ у 15 командах! Ми його переманювали як могли - ╕ чаркою, ╕ анекдотами, ╕ прем╕ями. Були як╕сь наркомани, як╕ приходили на репетиц╕ю ╕ казали: "Зачем репетировать! Нужно лабать! Репетиции не нужны!" Що ж там лабати, якшо ми тод╕ не вм╕ли грати взагал╕. А пот╕м так сталось, що Скур╕ку (В╕ктор Скуратовський. - прим. ред.) довелося взяти в руки бас-г╕тару - наш тод╕шн╕й бас-г╕тарист по╖хав в ╤зра╖ль. Пот╕м зам╕сть одного г╕тариста прийшов новий, бо так╕й молод╕й груп╕ був потр╕бен г╕тарист - хоча б один, який вм╕╓ грати. А Шуру (Шура Гера, клав╕шник, екс-"Скряб╕н".  прим. ред.) вважаю дуже класним придбанням на сьогодн╕шн╕й день.

- Це справд╕ так. Розкажи, чим, на твою думку, в╕др╕зня╓ться альбом "Рекорди" в╕д попередн╕х двох?

- Перш за все, в╕н записувався на одн╕й студ╕╖ ╕ з одн╕╓ю людиною. Це не перша спроба працювати з Телез╕ним, але перший альбом, який ми в╕д початку до к╕нця записали ╕з ним. Ми працю╓мо разом ще з '99 року. А за браком кошт╕в ╕ яко╖сь клепки в голов╕ ми пост╕йно хот╕ли експериментувати - б╕гали з╕ студ╕╖ на студ╕ю: був класний матер╕ал, але неконцептуально, нец╕л╕сно, нер╕вно. Так було ╕ з першим, ╕ з другим альбомами. А цей ми записували в╕д початку до к╕нця з ним, тому в╕н дуже р╕вно слуха╓ться. Хоча в╕н перезаписувався дек╕лька раз╕в так само через те, що ми, знову ж таки, хот╕ли експериментувати. П╕шли до одних телепн╕в, як╕ взагал╕ н╕чого не тямлять у цьому ╕ вони нал╕пили ТАКОГО!

- ХТО?

- Е-е-е... Може, не ображати людей, а? Хай соб╕ там працюють!

- Добре, не будем.

- Кр╕м того, на альбом╕ ╓ чудова п╕сня - перший стов╕дсотковий м╓дляк - це "Три хвилини", яка мен╕ дуже подоба╓ться, вона дуже швидко написана ╕ записана, власне.

- За три хвилини?

- Так! За три хвилини була написана, за три хвилини записана. З першого дубля я записав вокал - там нав╕ть н╕чого не р╕вняли, не чистили, не п╕дн╕мали ╕нтонац╕ю. Якщо п╕сня тоб╕ близька, то ти ╖╖ дуже швидко запишеш.

- Ти вважа╓ш альбом ц╕л╕сним ╕ досконалим чи, можливо, все ж таки чогось йому не вистача╓?

- Можливо, в╕н був би ц╕кав╕шим, якби були струнн╕. Але, з ╕ншого боку, без них в╕н звучить б╕льш рок-н-ролльно. Бо т╕ п╕сн╕, як╕ ми планували записали з╕ струнним оркестром, були як╕сь прилизан╕. Мен╕ зда╓ться, що п╕сля цього альбому ми вже пок╕нчили з рок-н-роллом ╕ наступний альбом буде експериментально електронним.  Ми вже довго збира╓мось це вт╕лити.

- Але ж у ц╕м альбом╕ також ╓ дом╕шок електронно╖ музики.

- Так, тут ╓ електронний дизайн, який взагал╕ не заважа╓ - там жодно╖ л╕во╖ ноти. Тобто, що Шура там клепав - у нас ст╕льки матер╕алу для кожно╖ п╕сн╕, що вистачило б на 10 альбом╕в! Тож ми вибрали т╕льки те, що не заважа╓ ╕ не перевантажу╓.

- А чи вважа╓ш ти цей альбом сво╓р╕дним рекордом у творчост╕ за час ╕снування групи?

- Рекордом... Ну, якщо вважати, що ми рекордну к╕льк╕сть раз╕в його переписували, то так - це сво╓р╕дний рекорд. Я думаю, що на Укра╖н╕ н╕хто цього не робив.

- А як виникла ╕дея назви, дизайну альбому ╕ кл╕пу на п╕сню "Так мало тут тебе"?

- ╤дея дизайну з'явилася ще задовго до альбому "Рекорди". У '99 чи 2001 роц╕, коли ми збирались видавати альбом "Два". Власне, назва з'явилася дуже давно. Коли ми ще "Я ╓" записували, то хот╕ли назвати "Записи". Але згодом ми почали робити ╕ншу музику - та, яка в╕др╕знялася в╕д то╖ "Друго╖ р╕к"и, яка була, власне в '97-98 роц╕. ╤ вже та назва просто не п╕дходила. А ╕дея дизайну з'явилась на концерт╕ - зда╓ться, в м╕ст╕ Хмельницькому п╕д час того, як ми сид╕ли разом п╕сля концерту, в╕дпочивали. Це була колективна ╕дея - я нав╕ть не пам'ятаю, хто запропонував. А якщо рекорди, тобто записи, то одразу  виникла ╕дея вставити на обкладинку старий боб╕нний магн╕тофон. Ну, ╕, власне, хот╕лося зробити ╖╖ в дус╕ м╕н╕мал╕зму. Нам це вдалося. А кл╕п - то вимушена ╕дея. Взагал╕ то була ╕дея творчо╖ групи - режисера ╕ оператора, але ми подивилися, як вони працюють ╕ були дуже розчарован╕. Бог - св╕док, в╕н просто дивився на це все ╕ зробив так, щоб той кл╕п не вдався з першого разу. Ми змушен╕ були переробити вже ╕дею так, як хот╕ли. Адже ми передивились дуже багато кл╕п╕в. В принцип╕, режисером може бути кожна людина.

- Яка п╕сня буде окл╕пованою наступною?

- Наступним син╜лом буде п╕сня "П'ю з тво╖х долонь".

- Чи збира╓тесь просувати свою музику за кордон ╕ сп╕вати англ╕йською?

- Нас свого часу дуже сильно життя побило. Ми сп╕вали в╕д початку ╕снування групи англ╕йською ╕ нам якось не вдалося по╖хати на один фестиваль, тому ми вир╕шили, що сп╕вати англ╕йською ми вже н╕коли не будем. Тому засп╕вали укра╖нською, була спроба ╕ рос╕йською. ╤ все ж таки зупинилися на р╕дн╕й мов╕. Зараз про це не дума╓м. Були як╕сь ╕де╖, але вони дуже швидко забувались, тому що це св╕жа рана. Поки що мен╕ хочеться сп╕вати укра╖нською.

- Тобто, ви ставитесь до музичних конкурс╕в негативно?

- В рок-музиц╕ - так. Серед музикант╕в конкурси треба влаштовувати на швидк╕сть, на техн╕ку. Лабати як╕сь етюди ╕ дивитись, хто краще ╕ хто швидше його залаба╓ - як спорт. Якщо ти ставишся до музики як до спорту, тод╕, можливо, це пройде.

- Як╕ сучасн╕ особливост╕ ви використовували в альбом╕?

- Ти зна╓ш, ми не задумувались. Не збирались перед тим, як записати альбом, не думали, не розробляли н╕яких концепц╕й.

- А як пост-фактум?

- Дуже важко в╕дпов╕сти на це запитання. Перш за все, ми ж не робимо кальку з яко╖сь зах╕дно╖ групи, а, власне, робиш те, що в тебе виходить. "Друга р╕ка" н╕коли не задумувалась над тим, що треба зробити п╕сню так, щоб вона звучала в стил╕ Depeche Mode чи Radiohead. Ми дивитимемось на стил╕ ╕ тенденц╕╖ при запис╕ четвертого альбому. В╕н буде електроннпим ╕, можливо, зучатиме як Daft Punk.

- Ти згадав Depeche Mode ╕ Radiohead... А от чи хот╕лося б коли-небудь зробити що-небудь сп╕льне ╕з Томом Йорком чи Дейвом Гехеном? Ну, так - г╕потетично?

- Ти зна╓ш, мен╕ б╕льше хот╕лося б засп╕вати ╕з якоюсь вродливою ж╕нкою, а з ними я хот╕в би просто товаришувати - с╕сти,  випити пива.

- Ти випередив мо╓ запитання - про ж╕ночий вокал.

- Справд╕ дуже хочеться залучити дек╕лька бек-вокал╕сток, як╕ би доповнювали м╕й бас. Тому що ╕нколи мен╕ доводиться сп╕вати дуже високо. На запису - це ще куди не йшло - одну п╕сню засп╕вав ╕ п╕шов в╕дпочивати, а на концерт╕ бува╓ ╕нколи дуже важко витягувати ноти високо╖ тисетури. Я все ж таки природньо бас, а не тенор. Тому будемо звертатися до профес╕йних бек-вокал╕сток. Бажано, щоб це були темношк╕р╕.

- Одразу згаду╓ться Тутуола... А чи плану╓те ви тур на п╕дтримку альбому?

- Вс╕ знають, що зараз на Укра╖н╕ зробити тур без спонсора неможливо. Ми працю╓мо ╕з двома компан╕ями, якими - поки що секрет. Розробля╓мо тур на ос╕нь. Думаю, це буде нав╕ть два тури - по зах╕дн╕й Укра╖н╕, по центральн╕й ╕ сх╕дн╕й.

- А чи ╓ у групи улюблена р╕чка?

- Улюблена р╕чка у кожного своя. У групи, можливо, Дн╕про, а мен╕ особисто подоба╓ться моя р╕дна р╕чка - я на н╕й народився ╕ в н╕й практично вир╕с. Р╕чка Случ, шо на Житомирщин╕.

- Тод╕ з╕знавайся, що треба зробити, щоб ув╕йти дв╕ч╕ в одну й ту саму р╕чку?

- Просто треба називатись "Другою Р╕кою". От тод╕ сто в╕дсотк╕в ув╕йдеш у ту саму р╕ку ╕ дв╕ч╕, ╕ трич╕!

обсудить в форуме

ХРОНОГРАФ
1980 дебют R.E.M.
Концертный дебют группы состоялся на университетской сцене родного города музыкантов - Афины (Джорджия).
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / Интервью
<<Июнь, 2005 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
   Интервью

 
еще >>> 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
0.987 ~ c0.336 + m0.089 + b0.016 + s0.067 +u0.299