поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
17.01.2006 21:52
Алексей Потапов
 
Мар╕я БУРМАКА: "Г╕тару тримаю в руках не заради ╕м╕джу"

Тривалий час Мар╕я Бурмака не сп╕лкувалася с журнал╕стами. Мар╕я вважа╓, що все що вона мала сказати людям, вона сказала. Можливо, вона ма╓ рац╕ю, адже за не╖ це красномовно говорять ╖╖ п╕сн╕. Але, все ж таки, Мар╕я знайшла дек╕лька хвилин, аби в╕дпов╕сти на т╕ питання, в╕дпов╕д╕ на як╕ бажають почути перш за все ╖╖ шанувальники.

- Нещодавно 2005 р╕к ув╕йшов ╕стор╕ю. Який в╕н був для Мар╕╖ Бурмаки, чим запам'ятався?

- По-перше, я омину пол╕тичн╕ под╕╖, як╕ також запам'яталися, ╕ яких було багато. Звичайно, найб╕льш запам'яталися запис англомовного альбому, мо╖ концерти за кордоном -  в Нью-Йорку, Ф╕ладельф╕╖, Торонто, Польщ╕, концерти по м╕стам Укра╖ни. А також запис нових п╕сень вл╕тку.

- Останн╕м часом ти  не дуже часто сп╕лкувалася з ЗМ╤. В чому причина?

- Чесно кажучи, я втомилася сп╕лкуватися с журнал╕стами. Просто я зрозум╕ла, що про пол╕тику ╕ особисте життя я розмовляти не хочу, а творч╕сть вже н╕кого не ц╕кавить. ╤ коли я вир╕шила обмежити сп╕лкування с представниками ЗМ╤, у мене з'явився час на себе, на написання нових п╕сень. Тому що окр╕м особистих речей найважлив╕ше, що в мене ╓ - це час. Якщо ти сп╕лку╓шся з великою к╕льк╕стю людей, то, зв╕сно, в╕дда╓ш сво╖ нерви. Я взагал╕ стала менше сп╕лкуватися з людьми. Для мене зараз розк╕ш сп╕лкуватися з тими людьми, як╕ мен╕ при╓мн╕, або просто ц╕кав╕. Те, що я хот╕ла сказати - я сказала, ц╕ хто хот╕в знати мою позиц╕ю, ╖╖ знають. А т╕, хто не хоче про це знати, то ╖м напевно, це ╕ не потр╕бно.

- Наприк╕нц╕ минулого в╕дбулася прем'╓ра кл╕пу на п╕сню «Не тому». Чи плану╓ш ти найближчим часом записати новий альбомом?

- Так, над новим альбом я пл╕дно працюю. ╢ вже дек╕лька записаних п╕сень, ╕ кл╕п «Не тому» був першим ╕з них. Ми готу╓мо зараз кл╕п на нову п╕сню, пот╕м будемо готувати на ╕ншу, всього поки що казати не буду. ╤нформац╕ю я буду подавати «дозовано», ╕ коли я зрозум╕ю, що прийшов час видавати альбом, т╕льки тод╕ в╕н побачить св╕т.

- На сцен╕ тебе не випадково називають «д╕вчиною з г╕тарою», пор╕внюючи таким чином з Земф╕рою. Як ти до цього ставишся? Взагал╕ до пор╕внянь?

- Я граю на г╕тар╕, це «м╕й» ╕нструмент, я вчилася на ньому грати, вс╕ сво╖ п╕сн╕ пишу з г╕тарою. Кр╕м того, коли я виходжу на сцену, я граю на г╕тар╕, а не вдаю, що граю. Тому що ╓ багато людей, як╕ виходячи на сцену заради ╕м╕джу не грають на н╕й, це пом╕тно на будь-як╕й зйомц╕. Що стосу╓ться пор╕вняння з Земф╕рою, то ╓ багато момент╕в, в яких це пор╕вняння буде доц╕льним. Я також як ╕ вона пишу свою музику, пишу слова, декларую якусь свою позиц╕ю. ╤ саме так в Укра╖н╕ на сцену виходжу т╕льки я, ╕ б╕льше н╕хто. Через це, мабуть, ╕ ╓ таке пор╕вняння.

- В музиц╕ у тебе ╓ кумири?

- Н╕, у мене нема╓ кумир╕в в музиц╕, просто ╓ люди, яких мен╕ подоба╓ться слухати. Наприклад, з психолог╕чно╖ точки зору, мен╕ подоба╓ться Бах ╕ Бетховен, мен╕ подоба╓ться етн╕чна музика, подоба╓ться слухати Ст╕нга, Ер╕ка Клептона. Це та музика, в як╕й я в╕дчуваю близьк╕сть до себе.

- З ким дружиш серед укра╖нських виконавц╕в?

- ╢ найближче коло мо╖х друз╕в, а таких людей дуже небагато. Це т╕ музиканти, як╕ грають з╕ мною, це дв╕ найкращ╕ подруги, як╕ з музикою не пов'язан╕, ╕ м╕й директор В╕тал╕й Пастух. Це ╓ найближче коло. ╢ виконавц╕, з якими я сп╕лкуюся. Це Сашко Положинський, продюсер Юр╕й Н╕к╕т╕н. Найближч╕ друз╕ для мене це т╕, як╕ в╕дпов╕дають присл╕в'ю «друг в беде не бросит, лишнего не спросит».

- Нещодавно ти прийняла участь у програм╕ «Хочу бути з╕ркою». Неозбро╓ним оком видно, що доля молодих ╕ талановитих виконавц╕в тоб╕ не байдужа.

- Для мене програма «Хочу бути з╕ркою» - це програма перш за все амб╕ц╕й батьк╕в, а не д╕тей. Коли мене запросили в жюр╕ ц╕╓╖ програми, мен╕ було дуже складно, я, чесно кажучи, не уявляла участь сво╓╖ дитини в ц╕й програм╕. Але я впевнена у тому, що у нас ╓ справжн╕ талановит╕ д╕ти. ╤ для того, щоб вони мали музичне майбутн╓, не обов'язково мати бездоганн╕ вокальн╕ дан╕, чи вм╕ння рухатись на сцен╕. Насамперед, треба мати ту як╕сть, за яку людину вир╕зняють з пом╕ж ╕нших.

- А якщо твоя донька виявить бажання п╕ти по стопам матер╕, ти не будеш проти?

- Вона написала в програму «Хочу бути з╕ркою» лист, брала участь у прослуховуванн╕, але ╖╖ не в╕д╕брали. В принцип╕, в цьому я участ╕ не брала, це було ╕н╕ц╕ативою Ярини. Я роблю все те, що ╕ ма╓ робити мати для сво╓╖ дитини. А саме вона вчиться в музичн╕й школ╕ по класу г╕тари. Вона бачить зворотню сторону ц╕╓╖ д╕яльност╕. Але я намагаюся ╖╖ переконати в тому, що спочатку треба здобути фундаментальну ╕ ╜рунтовну осв╕ту. Якщо вона буде мати таку осв╕ту ╕ вир╕шить займатися музикою, звичайно, я не бути ╖й забороняти, хоча в музичн╕й д╕яльност╕ ╓ дуже багато складних момент╕в, про як╕ знаю я, але не зна╓ публ╕ка, яка бачить мене на сцен╕. Ярина вже про це зна╓. Моя робота приносить мен╕ величезне щастя, ╕ я просто не можу заборонити мо╖й дитин╕ в╕дчувати под╕бне.

- Тоб╕ не хот╕лося в повний голос про себе заявити, взявши участь, наприклад, у конкурс╕ «Евробачення»?

- Я вважаю, що заявити про себе на конкурс╕ «╢вробачення», це не значить заявити про себе в повний голос. Конкурс «╢вробачення» - це дуже специф╕чний конкурс, це не м╕й конкурс по формату, мен╕ просто не подоба╓ться музика, яка на ньому представлена. Це профес╕йна ╕ гарна музика, але це не та музика, яку я люблю. Я знаю в╕дгуки про свою музику в╕д людей, як╕ працюють з╕ Ст╕нгом. ╤ точно так, як Ст╕нг не бере участь у конкурс╕ «╢вробачення», точно так ╕ я не вважаю за потр╕бне брати участь у «╢вробаченн╕».

- Ран╕ше ти зробила блискучу кар'╓ру телеведучо╖, не виника╓ бажання повернутися на телебачення?

- У мене ╓ велике бажання повернутися на телебачення, але у мене нема╓ на це часу. Кр╕м того, що я зробила кар'╓ру телеведучо╖, я захистила дисертац╕ю в ╕нститут╕ журнал╕стики на тему «Технолог╕╖ телев╕з╕йного виробництва», також я ╓ кандидатом ф╕лолог╕чних наук. Через це я вважаюся на телебаченн╕ не просто профес╕оналом, а профес╕оналом-теоретиком. Але поки що займатися телебаченням, нажаль, у мене нема╓ часу, тому що весь м╕й час займа╓ музика.

- А ось твоя колега Т╕на Кароль вважа╓, що телебачення ╕ музика - це одна теч╕я...

- Т╕на Кароль лише ведуча телев╕з╕йно╖ програми. Коли я працювала на телебаченн╕, я була ╕ кер╕вником проекту, ╕ ведучою сво╓╖ програми. Я не просто читала текст, який мен╕ готували, а керувала ц╕лою творчою групою. В цьому контекст╕ музика ╕ телебачення - це д╕яльн╕сть по р╕зн╕ боки барикад Що стосу╓ться Т╕ни Кароль, то я бачила ╖╖ виступи ╕ хочу сказати, що вона справжн╕й профес╕онал сво╓╖ справи.

- Як╕ в тебе найближч╕ плани на майбутн╓?

- 15 с╕чня я вил╕таю в Канаду по сво╖м музичним справам, ╕ 30 числа повертаюся в Укра╖ну. Що там буде дал╕ загадувати не стану.

обсудить в форуме

ХРОНОГРАФ
1975 родилась Лорин Хилл
бывшая участница дуэта The Fugees, ныне - успешная сольная певица.
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / Интервью
<<Январь, 2006 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
   Интервью

 
еще >>> 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
0.987 ~ c0.374 + m0.087 + b0.019 + s0.046 +u0.271