поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
27.02.2009 12:47
Макс Вихоть
 
КРИХ╤ТКА ЦАХЕС: Гра на п╕двищення

Для дек╕лькох сотень мешканц╕в Ки╓ва, не байдужих до як╕сно╖ рок-музики, концертний сезон 2009 розпочався з сольного концерту гурту «Крих╕тка Цахес» в Галере╖ Лавра. Аж╕отаж на вход╕ та як╕сть показаного шоу певно засв╕дчили факт виходу ц╕╓╖ досв╕дчено╖ команди, що розм╕няла другий десяток, на новий р╕вень. Посприяти потраплянню Крих╕тки у вищу л╕гу повинен ╖╖ другий альбом п╕д назвою «Рецепт», робота над яким вийшла на ф╕н╕шну пряму.
Останн╕ми новинами з табору КЦ люб’язно погодилась под╕литися незм╕нна л╕дерка гурту Каша Сальцова, визнана в минулому роц╕ рад╕останц╕╓ю «Джем ФМ» кращою рок-вокал╕сткою Укра╖ни.

- Саша, прив╕т! З ус╕ма минувшими святами тебе! Як Новий р╕к зустр╕ла?

- Добре, дякую. Н╕чого особливого, домашня веч╕рка з друзями.

- Оц╕ни,будь ласка, р╕к, що минув. Яким в╕н був для «Крих╕тки Цахе»с ╕ для тебе особисто?

- Нормальним р╕к був. Реаб╕л╕тац╕йним. По деяким пунктам в╕ришальним.

- Концерт у Галере╖ Лавра 16 с╕чня був першим для гурту в Новому роц╕? Як взагал╕ Крих╕тка пережива╓ те, що називають «св╕товою кризою»?

- Так, у нас також злет╕ли пару новор╕чних концерт╕в, але ж, ти розум╕╓ш, це н╕коли не було основним джерелом нашого прибутку, тому ми якраз особливо ╕ не постраждали. Криза – час коли реч╕, процеси ╕ люди набувають сво╓╖ справжньо╖ вартост╕. ╤ на концерт╕ було при╓мно не розчаруватись у соб╕ ╕ у сво╖й справ╕. Взагал╕, чесно кажучи, все, що я бачу останн╕м часом – попереду купа роботи над собою ╕ командно╖ взагал╕, ╕ ста╓ ц╕кав╕ше ╕ ц╕кав╕ше.

- Ц╕каво, а чи в╕домо, ск╕льки загалом концерт╕в дала КЦ за вс╕ роки ╕снування? Не ведете таку статистику?:)
 
- Ну, пару сотень мабуть. Цифри не мають значення. Це просто досв╕д, ╕нколи один концерт п╕дштовху╓ до висновк╕в, як╕ не стали очевидними п╕сля десяти виступ╕в. Чим б╕льше ╖х, тим краще, бо атмосферу концерту не в╕дтвориш на репетиц╕йний баз╕, тому це кожного разу надзвичайно ц╕нно.  

- Ш╕стнадцятого черга перед Лаврою до само╖ дороги нагадала про незабутн╕й концерт Red Snapper в 1999 роц╕. Ти, до реч╕, була на тому культовому шоу?

- Так, танцювала з курткою в руках, пот╕м не встигла на метро ╕ спала на автобусн╕й зупинц╕:). Ми не могли пов╕рити, що при╖зджають сам╕ Red Snapper, тод╕ ж актуальну музику взагал╕ не привозили. Це те саме, якби зараз в╕дбувся концерт Sigur Ros в Ки╓в╕. Чесно кажучи, коли менеджери сказали що у нас повний зал, я в╕дразу й не пов╕рила. В результат╕ довелось затримати концерт, щоб вс╕ могли ув╕йти. Ну, тобто я усв╕домлюю, що у нас ╓ слухач, але н╕коли не можу зрозум╕ти, який майданчик ╓ адекватним на момент виступу. «Лавра» – це була наша претенз╕я радше, я не думала, що зберемо повний зал. Але ще я в╕дчуваю полегшення – цей концерт означа╓, що працелюбн╕сть винагороджу╓ться ╕ ми плавно переходимо в ╕ншу категор╕ю. Тепер вже точно треба б╕льше працювати з╕ звуком зокрема, ╕ продумувати шоу.

- Повертаючись до концерту Red Snapper, то був ╓диний на мо╖й пам’ят╕ раз, коли в Лавр╕ був ╕деальний звук. Ви прозвучали дуже непогано, як для цього залу. Скажи, з ким сп╕впрацювали по звуку? 

- Компан╕я «АртМакс», ми дуже вдячн╕ ╖м за розум╕ння та сп╕впрацю. Я думаю для Лаври обовязковий акустичний тест прим╕щення: або треба продумувати заглушення, або варто виставляти звук двома блоками, якось спец╕ально п╕д прим╕щення, там д╕йсно складний зал.

- Бачити тебе за клав╕шними на концерт╕ вже звично. На останньому ти, я так зрозум╕в, ти дебютувала з електрог╕тарою. Скажи, в дитинств╕ або в юност╕ грала на уявн╕й г╕тар╕, слухаючи Хендрикса чи, там, Кобейна?:)

- Н╕. У мене була справжня, акустична. Купила в останньому клас╕ школи. :)

- Виглядало все дуже ефектно ╕ звучало вельми потужно. Чи плану╓ш продовжувати експерименти з г╕тарою? Може, ще як╕сь ╕нструменти освою╓ш або збира╓шся?

- Я з фортеп╕ано все ще на «ви». Як закинула п╕сля музично╖ школи, т╕льки р╕к як повернулась до нього, треба б╕льше займатись. Я дуже люблю чистий фортеп╕анний звук, буду займатись поки, згадувати техн╕ку, освоювати акомпанемент. 

- ╤нша новинка (для мене, принаймн╕) – виконання п╕сн╕ «Крейсер Аврора» в укра╖нському переклад╕ в супровод╕ Тетяни Шамшутд╕ново╖ з гурту «Аби МС»  та вокального квартету. Як народилася ця ╕дея ╕ в чому ╖╖ ф╕шка?

- А ми ж давно ╖╖ записали. К╕лька рад╕останц╕й нав╕ть крутять, така мила боса-нова, хороший текст Тетяни Чуприни. Сам пан Ша╖нський благословив, я з'╖здила в Москву, купила права в рос╕йському НААП – зробила соб╕ подарунок на День народження. Тепер можемо спок╕йно виконувати.

- Чесно кажучи, це виглядало як прикол. Вона ув╕йде до нового альбому?

- Справд╕? А ми взагал╕-то готували це як спец╕альний концертний номер з запрошеним артистом :). Shopping Hour - чудовий вокальный колектив, до реч╕, Таня його музично продюсу╓, а моя компан╕я, можливо, трохи допоможе ╖м з менеджментом. Подивимось, може перевидамо з першим альбомом.

- Який в╕дсоток п╕сень з ново╖ плат╕вки прозвучав в Лавр╕? Ск╕льки ╖х всього буде в «Рецепт╕»?

- 90 в╕дсотк╕в, приберегли пару композиц╕й. Думаю буде традиц╕йно 13. Ну,  пару бонус╕в.

- Чому в альбома  така назва? Що пропису╓те народу?:)

- Це рядок з одн╕╓╖ з п╕сень у альбом╕, там слова «Хто ╕ще ╕з тво╖х принцес може знати про цей рецепт?» Ну хто я щоб прописувати? Просто д╕люсь.  П╕сня написана 6 рок╕в тому, я взагал╕-то хот╕ла приберегти ╖╖ для свого сольного проекту, нав╕ть записала в ╕ншому аранжуванн╕ з «Аби МС», але пот╕м передумала, ми зробили ╖╖ з групою ╕, на мою думку, вона розк╕шна ╕ така, яка ╓ зараз.

- Перший альбом КЦ писали у сп╕впрац╕ з учасниками гурту «Фактично Сам╕» (нин╕ Qarpa) Олегом Артимом ╕ Артуром Дан╕еляном. Робити другий, я знаю, вам допомогали музиканти Esthetic Education. Так вийшло випадково чи ви св╕домо прагнули попрацювати з «Естетиками»?

- Зм╕нювати команду для роботи над новими п╕снями – нормальна ╕ корисна практика, частина творчост╕. М╕ня╓ться саунд, п╕дх╕д, темп, вимоги, м╕ня╓мось ми в процес╕ роботи, це дозволя╓ по-новому подивитись ╕ на себе ╕ на роботу. Обидв╕ команди - справжн╕ профес╕онали, обидв╕ провели не т╕льки запис, але велику саундпродюсерську роботу з нашим матер╕алом, але альбоми абсолютно р╕зн╕, як на мене. Врешт╕ решт альбом записаний ╕ншою командою музикант╕в.
Юра, Д╕ма та ╤лля (Хусточка, Шуров ╕ Галушко в╕дпов╕дно – прим. МВ) мають св╕й п╕дх╕д, п╕сн╕ були розд╕лен╕ м╕ж саундпродюсерами, нав╕ть Лу╖ (Франк – прим. МВ) долучився в одн╕й з п╕сень. Вони й сам╕ абсолютно по р╕зному працюють, було дуже корисно, ц╕каво ╕ я ╖м дуже вдячна за те, що вони знайшли час та можлив╕сть працювати з нами.
Спочатку ми записали «Монету», пот╕м у М╕хона (Михайло Гичан, колишн╕й г╕тарист КЦ, який помер в╕д раку в липн╕ 2007 року – прим. МВ) в╕явили рак ╕ ми припинили запис майже на р╕к. Пот╕м ми сид╕ли вдома ╕ не сп╕лкувались одне з одним к╕лька тижн╕в. Взагал╕ пер╕од був складний. Пот╕м пом╕нявся склад. Пот╕м я взяла позику в «Акулах б╕знесу». Пот╕м Д╕ма Шуров був зайнятий у Земфири, у Юри були сво╖ проекти, ми почали писатись на ╕нш╕й студ╖╖ з Сашою Буровим (Ч╕чер╕на, «Смислов╕ Галюц╕нац╕╖»), записали один трек ╕ вир╕шили, що хочемо ╕ншу картину по звуку, ╕нший п╕дх╕д по аранжуванню. Плюс на студ╖╖ були як╕сь ╕стор╕╖ та под╕л майна м╕ж власниками. Пройшлись по студ╕ях Ки╓ва. Допомогу запропонував Слава Вакарчук, дав к╕лька дуже корисних порад. Я щось ще паралельно пробувала писати з Костровим з «Ножа для Фрау Мюллер» для його проекту, але ми врешт╕ решт не спрацювались. Тобто м╕й текст можна почути на зб╕рц╕, яка вийшла в США, але там п╕сню сп╕ва╓ ╖х пост╕йна вокал╕стка. Коротше кажучи, за к╕лька тижн╕в, коли ми нарешт╕ зустр╕лись з Юрою, я була абсолютно спустошена ╕ фактично на меж╕ нервового зриву, взагал╕ не була впевнена, що треба писати щось, зараз, взагал╕ в ц╕й кра╖н╕. ╤ тод╕ хлопц╕ мене просто порятували, запропонувавши свою студ╕ю (Sugar Studio – прим. МВ) ╕ команду. Взагал╕ хочеться подякувати вс╕м за проявлену людян╕сть ╕ талант.

- Яка безпосередньо  ╖хня роль створенн╕ «Рецепту»?

- Оооо! Вони стали приправою для нашо╖ локшини. Найкращий жарт сезону, що ми в цьому альбом╕ – справжня проекц╕я л╕тературного Цахеса. Жартували до тих п╕р, поки Д╕ма мен╕ впевнено не пов╕домив, що фортеп╕анн╕ парт╕╖ я писатиму сама. Каже «ти, звичайно, н╕ф╕га грати не вм╕╓ш, але оце тво╓ бринькання так зворушливо звучить…» :). Роль - це нормальне саундпродюсування: у мене ╓ матер╕ал, бачення, я готова до експеримент╕в, але так щоб як Бйорк, все сама – в╕д барабан╕в до продакшена та зведення – поки не можу, потр╕бн╕ профес╕онали. Мен╕ подоба╓ться те, що вони внесли в альбом.

- Чим буде в╕др╕знятися другий альбом в╕д першого, не враховуючи безпосередньо музичного матер╕алу?

- Банальн╕сть скажу, але деяк╕ речи зм╕нюють все назавжди. Ми втратили одного з учасник╕в, це не лише переломний момент в музиц╕, ми вс╕ вперше зустрились з такою р╕ччю, як смерть близько╖ людини, це нове сприйняття св╕ту. Нам вс╕м довелось швидко доросл╕шати. В альбом╕ нема╓ н╕ присвят, н╕ конкретики. Але «Рецепт» - це фрагменти реальност╕ «до» ╕ «п╕сля». ╤нших емоц╕й, ╕ншого досв╕ду. Ми ╕нш╕ люди. З профес╕йно╖ точки зору особисто мен╕ чутний прогрес ╕ я рада за себе, за нас, хоча чекаю б╕льшого в майбутньому.

- Як довго трива╓ робота над плат╕вкою? На якому вона етап╕ та коли можна оч╕кувати продукт?

- Близько року, ми робили вимушен╕ паузи. Все таки Esthetic Education популярна ╕ затребувана група, ми писались в пром╕жках м╕ж ╖хними ╕ нашими концертами. Зак╕нчу╓мо роботу, паралельно ведемо перемови щодо випуску.

- ╤ як збира╓тесь випускати, у якому вигляд╕?

- В╕риш, якби не деяк╕ нюанси реального св╕ту, я би просто п╕сля зведення останньо╖ п╕сн╕ ╕ мастерингу, т╕╓╖ ж ноч╕ виклала би це в ╕нтернет ╕ все. Я хочу припинити думати про цей альбом ╕ переселити його в чуж╕ голови. Людське серце, людський мозок – кращий нос╕й для мо╓╖ музики. Але так як, повторюсь, ╓ нюанси, мабуть доведеться п╕дписувати як╕сь пап╕рц╕ ╕ видавати спочатку на традиц╕йних нос╕ях. Я мр╕ю, щоб у майбутньому музичн╕ альбоми були вшит╕ в який-небудь нано-п╕рс╕нг – ти би просто вставляв його в себе ╕ починав чути.

- Як збира╓тесь просувати?

- Розк╕шне питання! Це т╕льки в Укра╖н╕ ти можеш його задати ╕ отримати в╕д артиста в╕дпов╕дь, бо у св╕т╕ рел╕зи просувають випускаюч╕ компан╕╖, а не музиканти… А тут в╕д них не те що маркетингового плану, рекламного бюджету та промо-стретег╕╖ можна не дочекатись, я вже не кажу про PR- активност╕. Добре, я ще сама трохи розбираюсь, все-таки 4 роки в рекламн╕й агенц╕╖ працювала, а деяк╕ музиканти випустили чудов╕ альбоми накладом 500 екземпляр╕в ╕ вони так ╕ похован╕ на складах через бездарне промо ╕ жад╕бн╕сть. Укра╖нськ╕ лейбли не роблять ╕ 20% сво╓╖ роботи по просуванню рел╕зу, у пор╕внянн╕ з Заходом – чи то тонка «комерц╕йна жилка», чи нема бажання паритись через 20000 проданих диск╕в. Я ставлюсь до маркетингу, як до творчост╕, але не хочу витрачати на це енерг╕ю, якщо люди, як╕ н╕чого не роблять, отримують б╕льшу частину прибутку. Ну, ти ж ╕ сам все зна╓ш. Мене нудить в╕д необх╕дност╕ робити за когось ╖х роботу ╕ щось доводити. А ще одна важлива р╕ч – хороша музика сама просува╓ться, ╕ я б╕льше покладаюсь на публ╕ку н╕ж на продавц╕в диск╕в. Зробимо м╕н╕мум необх╕дних рух╕в. 

- За останн╕й час народ встиг звикнути, що КЦ – це не т╕льки в╕дм╕нн╕ музиканти, красуня-сол╕стка, володарка найкращого рок-вокалу в кра╖н╕, п╕сн╕, кл╕пи, альбоми, концерти, але й активна громадська д╕яльн╕сть: пропаганда здорового способу життя й боротьба за еколог╕ю. Як у вас зараз справи на ц╕й нив╕? Чи на плаву проект «Торба Природ╕», в рамках якого ви розробили еколог╕чно чист╕ торби, як альтернативу пластиковим пакункам, чи ╓ як╕сь ╕нш╕ ╕де╖?

- «Торба» чудово соб╕ функц╕ону╓, нас запрошують у школи на лекц╕╖, проект фонду Арсен╕я Яценюка «Прост╕р зм╕н» пооб╕цяв сприяння нашому осв╕тньому еко-проекту. Ми пост╕йно використову╓мо можлив╕сть нагадати про шк╕длив╕сть пластикового см╕ття громадськост╕. Я спод╕ваюсь, ми будемо одними з тих, хто впливатиме на громадську думку ╕ провокуватиме реальн╕ зм╕ни в споживч╕й повед╕нц╕ укра╖нц╕в. Поки у мене враження, що Укра╖на – кра╖на-дауншифтер, особливо останн╕ к╕лька м╕сяц╕в

- Добре, а як╕ взагал╕ плани на 2009 р╕к?

- Не знаю. Писати щось. Ц╕луватись. Сп╕вати. Вимагати б╕льшого. Я соб╕ зна╓ш який подарунок на новий р╕к зробила? Купила таку ╕грашку – надувне ЕГО. Отак просто ╕ продавалось, три л╕тери, так ╕ було написано «Его надувне». 49 грн. Я думаю це десь реальна ц╕нн╕сть його. В цьому роц╕ я буду про це памятати :)

обсудить в форуме

ХРОНОГРАФ
1942 родился Пол Маккартни
страшно даже подумать, что случилось бы с музыкой в его отсутствие... Леннону пришлось бы тяжко.
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / Интервью
<<Февраль, 2009 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
   Интервью

 
еще >>> 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
0.068 ~ c0.018 + m0.004 + b0.004 + s0.011 +u0.017