поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
26.06.2009 19:42
Елена Полякова
 
O.TORVALD: 'Так ╕ знайте ― ми дуже пафосн╕'

Що можна зробити за три роки? Отримати ступ╕нь бакалавра в ун╕верситет╕, в╕дгуляти декретну в╕дпустку, ц╕лих три рази в╕дслужити в арм╕╖... Група O.Torvald за цей час встигла перетворитися з молодо╖ багатооб╕цяючо╖ полтавсько╖ команди на довол╕ усп╕шний ки╖вський гурт, який регулярно св╕титься на рад╕о ╕ телебаченн╕. За плечима O.Torvald ― ц╕ла сер╕я концерт╕в в компан╕╖ в╕домих груп, виступ╕в на фестивалях та випуск дебютного альбому. Т╕льки р╕к тому вони представили свою першу плат╕вку, п╕сля чого про них заговорили вже по-справжньому. За цей короткий час група досягла набагато б╕льшого, н╕ж ╕ншим вда╓ться за дек╕лька рок╕в, а декому не вда╓ться взагал╕. Про подальш╕ плани O.Torvald, зйомки у реклам╕ McDonald's ╕ комерц╕ю в музиц╕ розпов╕да╓
вокал╕ст гурту ╢вген Галич.

- В╕домо, що вже ведеться робота над новим альбомом. Що ви можете розпов╕сти про нього?

- Зараз пишеться багато р╕зних п╕сень ╕ не вс╕ вони ув╕йдуть до альбому. Дуже багато уваги прид╕ля╓мо, по-перше, текстам, а по-друге, зв╕сно, музичн╕й складов╕й. Будемо намагатися, щоб цей альбом вийшов кращим, н╕ж попередн╕й. В╕н буде в╕др╕знятися в╕д першого, тому що буде б╕льш дорослий, б╕льш витриманий ╕ б╕льш дорогий. Справд╕, багато грошей витрача╓ться на його запис ╕ багато ще належить витратити.

- Вже вир╕шили, на як╕ п╕сн╕ з нового альбому будете зн╕мати кл╕пи?

- Ми вже зробили в╕део на нову п╕сню «Не грузи». Наступний кл╕п будемо зн╕мати наприк╕нц╕ травня, але вийде в╕н т╕льки восени, тому що вл╕тку ми будемо працювати над його монтажем та вир╕шувати ╕нш╕ справи.

- Зараз, окр╕м випуску нового диску, як╕ завдання група ставить перед собою?

- Це як в танку, зна╓ш, головне не об╕сратися, коли с╕да╓ш. Задача така, що треба якось продуктивно провести л╕то. Для багатьох музикант╕в це мертвий пер╕од, майже нема╓ виступ╕в ― в клуби люди не ходять, бо дуже спекотно, наф╕га йти в клуб? Але ╓ фестивал╕, тому ми зараз намага╓мося налагодити контакти з орган╕заторами фестивал╕в. А також провести тр╕шечки часу, нав╕ть не тр╕шечки, а 90 в╕дсотк╕в часу, в студ╕╖, щоб все записати, все зробити правильно, щоб восени альбом все ж таки вийшов. Тому зараз самоц╕ль ― це вийти на потужний наступний р╕вень.

- Вже в╕домо, як альбом буде називатися?

- Ми ще нав╕ть не думали про це, тому що просто не було часу. Зараз дуже багато в╕дбува╓ться ус╕лякого р╕зного в груп╕, я маю на уваз╕ ╕ запис п╕сень, ╕ як╕сь там в╕дпочинки, ще й особисте життя...

- Може, ви думали про те, з ким з музикант╕в вам хот╕лося б зробити якийсь сп╕льний проект?

- Ми останн╕м часом дуже багато сп╕лкувались з Кузьмою, ╕ в╕н сказав: «Приходь до мене, погра╓мо разом, може, щось з цього ╕ вийде». Якщо вийде, то вс╕ д╕знаються. А взагал╕ я б хот╕в записати п╕сню з якимись нероковими музикантами, може, з  електронщиками. Наприклад, з Tomato Jaws ― дуже кльова команда, ми з ними товаришу╓мо. Може, з Gorchitza щось записав би. Ще з реперами хот╕лося б. Сп╕лку╓мося якраз з «Новим Союзом» ― це група Д╕зеля ― щоб зробити з ними щось.

- Свого часу ви осв╕дчувалися в коханн╕ Ан╕ Лорак. А Св╕тлана Лобода, яка представляла Укра╖ну на ╢вробаченн╕-2009, не зачепила ваше серце?

- Що стосу╓ться ╢вробачення, то я нав╕ть не дивився його в цьому роц╕, т╕льки на Ютуб╕ дек╕лька виступ╕в глянув. Ну що я можу сказати. Для мне ╢вробачення вже втрача╓ вс╕лякий зм╕ст. Це дуже консервативний конкурс, до якого вс╕ давно звикли. До нього вс╕ готуються так, що намагаються вистрибнути з трус╕в, придумують як╕сь так╕ ф╕шки, але я не бачу в цьому н╕якого сенсу. Стосовно Св╕тлани Лободи, я знаю, що вона дуже працездатна ╕  працьовита, вона дуже хот╕ла потрапити на цей конкурс. Я думаю, що в не╖ не вийшло перемогти не тому, що вона погано чи недостатньо добре п╕дготувалася, просто ╓ як╕сь фактори, на як╕ ми не можемо впливати. Чувак, який виграв, реально красивий, в нього гарна п╕сня, в╕н дуже харизматичний, на нього при╓мно дивитися ╕ в╕н не вистрибував з трус╕в, що прикольно. А Лобода ╕ Приходько, як ╕ багато ╕нших, як ╕ Ан╕ Лорак минулого року, вони як раз вистрибували. Я не можу сказати, що вони мене розчарували, але я просто побачив, що все це дуже штучно. Виходить так, що ц╕лий р╕к н╕хто н╕чого не робить, ходять, трусять сво╖ми частинами т╕ла. Пот╕м виявля╓ться, що треба виступати на ╢вробаченн╕ ― виходить, треба робити шоу! Вс╕ в пан╕ц╕! А до того ╖м все поф╕г ― на корпоративах заробляють соб╕ якусь десятку чи двадцятку долар╕в ╕ то добре. Чому шоу готу╓ться т╕льки для ╢вробачення, а не для тих глядач╕в, для яких ти виступа╓ш? Не потр╕бно н╕яких привод╕в для того, щоб ти виступав як найкращий.

- Як ви вважа╓те, наск╕льки важливо для рок-музиканта створювати навколо себе ореол сексуальност╕?

- Для мене взагал╕ вся рок-музика ╓ сексуальною. Я не пам'ятаю жодного рок-артиста, який не був би або секс-символом, або просто сексуальним. Справа в тому, що рок-музика спонука╓ бути сексуальним. Взагал╕ кожний артист ма╓ бути об'╓ктом сексуальних бажань для певно╖ к╕лькост╕ людей. Але я знаю, чого точно не треба робити в рок-музиц╕. Скаж╕мо, ╓ такий соб╕ д╕вочий гурт «Розы». Вс╕ знають хто так╕ «Розы», знають, що одна з «Роз» спить з тим, друг╕й купили машину, третя там ще щось робить, але що робить гурт «Розы» в музичному план╕ ― н╕хто не зна╓. ╤ ось дуже багато музикант╕в в наш╕й кра╖н╕, нав╕ть майже вс╕ музиканти, створюють навколо себе т╕льки чутки. Чутки ╓, але музики н╕хто не слуха╓. Раду╓ те, що все ж таки ╓ певн╕ групи, ось наприклад, «Бумбокс», з назвою яких не пов'язаний жодний скандал. Н╕хто не говорить про те, з ким спить Хливнюк ╕ яку тачку купив соб╕ Муха, вс╕ слухають гурт «Бумбокс» як музичний продукт. ╤ це круто, тому що вони не створюють навколо себе штучност╕. Потр╕бно просто грати ╕ не заморочуватися на ус╕ляких зайвих ф╕шках, як╕ т╕льки заважають музиц╕. На перш╕й стад╕╖, звичайно, будь-яка група повинна ╕з трус╕в вистрибувати, намагатися пропихатися на телебачення ╕ щось таке ╕нше. Ми зараз так ╕ робимо. Ми ╕ туди, ╕ сюди, якось крутимось, все робимо для того, щоб нами зац╕кавились. А пот╕м, коли вже знають ╕м'я, потр╕бно просто грати. Для музиканта справжн╕й сенс його справи в тому, щоб просто грати для тих, хто любить його музику.

- Певне, прихильницям було б ц╕каво д╕знатися, як╕ д╕вчата вам подобаються?

- Не туп╕ (см╕╓ться ― прим. авт.). Тобто що я маю на уваз╕. Багато д╕вчат думають, що в них ╓ с╕ськи-п╕ськи ╕ вони за допомогою цих принад можуть заробляти. Я не кажу про те, щоб в╕ддаватися за грош╕, як проститутки, я маю на уваз╕ ― зачепила якогось мажорного чувака ╕ в╕н ╖й все купу╓, що ╖й там треба. Чи в не╖ можуть бути заможн╕ батьки, не ма╓ значення. Отак╕ д╕вчата мен╕ взагал╕ не подобаються. Я вважаю, що д╕вчина ма╓ бути особист╕стю, яка ма╓ мету в житт╕. Якщо казати про зовн╕шн╕сть, то в мене нема╓ якогось ╕деалу краси. Д╕вчина просто ма╓ бути справжньою, нештучною. На жаль, б╕льш╕сть д╕вчат, з якими мен╕ останн╕м часом доводилося сп╕лкувався, думають якимись стандартними речами, а кожн╕ вих╕дн╕ обов'язково тусуються в клубах. Ось так╕ д╕вчата мен╕ не подобаються. А подобаються так╕, як╕ з ранку до само╖ ноч╕ займаються якимось важливим, корисним д╕лом.

- Ви не раз називали себе клоуном групи O.Torvald. Що ви робитимете, якщо почуття гумору вам зрадить?

- Не думаю, що воно мен╕ зрадить. Але все одно для мене бути клоуном ― це не т╕льки жартувати. Це взагал╕ те в╕зуальне шоу, яке я створюю навколо нашо╖ групи: на сцен╕ чи поза нею. Просто ╓ фронтмени, а ╓ люди, як╕ намагаються бути фронтменами. Мен╕ пощастило, що я народився такою людиною, яка може вс╕х з╕брати навколо себе, орган╕зувати щось ╕ пот╕м вже результат доносити до людей. ╤ за мо╓ю спиною грають люди, в яких я впевнений, а я створюю сам факт сп╕лкування з публ╕кою ― це моя задача. У кожного в наш╕й груп╕ ╓ своя задача: хтось барабанщик, хтось круто гра╓ на г╕тар╕, а я сп╕ваю ╕ сп╕лкуюся з публ╕кою. Ось це я ╕ мав на уваз╕, коли називав себе клоуном.

- Багато хто звинувачу╓ вас у тотальному переход╕ в комерц╕ю. Що ви про це дума╓те?

- А ми ╕ не були некомерц╕йною групою. Дивлячись що називати комерц╕╓ю. Наприклад, М╕к Джаггер рекламу╓ Bentley (насправд╕ М╕к рекламу╓ ╕ншу автомоб╕льну марку ― Mercedes-Benz ― прим. авт.). Це ж комерц╕я. Але його н╕хто не звинувачу╓ в комерц╕╖, бо то Rolling Stones. Нас звинувачують у комерц╕╖ т╕ люди, як╕ були з нами на одному р╕вн╕, грали з нами на одн╕й сцен╕. Пот╕м ми почали рухатися вище, а вони залишилися на тому самому м╕сц╕. Дуже багато гурт╕в взагал╕ не рухаються. Вони щось там соб╕ грають, як╕сь клубн╕ концерти дають ╕ на тому все. Вони звинувачують нас в комерц╕╖, тому що просто заздрять. А ми в сво╖й музиц╕ не зм╕нилися, якщо т╕льки в дорослому план╕. Мен╕ 25 рок╕в, мен╕ вже не ц╕каво писати про те, про що пишуть некомерц╕йн╕ гурти. Ну там, с╕ськи-п╕ськи, ми з тобою весна на-на-на чи ще щось, про що вони там сп╕вають. Я таке писав-переписав досхочу, тепер не ц╕каво. А стосовно того, що ми св╕тимося на каналах, то я кожному з тих гурт╕в бажаю побути в наш╕й шкур╕, попрацювати ст╕льки, ск╕льки ми, ╕, може, тод╕ вони щось зрозум╕ють. Коли вони спробують кудись сунутися, а ╖х дек╕лька десятк╕в раз╕в пошлють, вони зрозум╕ють, що стати комерц╕йною групою ― це не так вже й просто. Нас н╕хто не продюсу╓, н╕хто не вклада╓ в нас грош╕. Ми заробили на концерт╕ ― в╕дклали, вкинули в запис, в кл╕п. Нема╓ такого, що хтось нас в попу п╕ха╓ ╕ да╓ нам за це грош╕ ╕ зн╕ма╓ кл╕пи. Ми залишилися тими, хто ми ╓, просто тр╕шечки б╕льше працю╓мо, ╕ нас по телев╕зору показують. От ╕ все, що зм╕нилося.

- Що таке «неформат» у вашому розум╕нн╕?

- Мен╕ зда╓ться, що неформат ― це мистецтво, яке не звикли бачити ╕ чути. Це те, що не вклада╓ться в рамки мейнстр╕му, стадност╕ людсько╖. Якщо, наприклад, вс╕ слухають ATB, а хтось почне слухати трохи важчу електронну музику, н╕хто не зрозум╕╓, скажуть ― неформат. Якщо на рад╕о принести мейнстримову музику ╕ деяк╕ треки O.Torvald, вони теж скажуть ― неформат. Коли ми розносили св╕й перший кл╕п, в╕н називався «Не залишай», по музичних каналах, нам також казали ― неформат, тому що там був такий жорсткий г╕тарний риф ╕ взагал╕ це довол╕ жорстка п╕сня. У нас люди просто не звикли, нема╓ спец╕ал╕зованих ЗМ╤, як╕ б привчали ╖х до того так званого неформату. Було кльове рад╕о One, але його закрили ╕ вперли на цю частоту «Рад╕о Алла». ╢дине добре, що ╓ канал Enter, хай в╕н живе ╕ надал╕. Тому, думаю, неформат ― це все те, до чого люди не звикли. А коли вони будуть звикати, все можна буде назвати форматом.

- У чому, на вашу думку, головна особлив╕сть групи O.Torvald, яка в╕др╕зня╓ вас в╕д ╕нших укра╖нських команд?

- Мен╕ зда╓ться, наша особлив╕сть в тому, що ми нав╕ть не група, ми ― родина. Ми вс╕ з Полтави, вс╕ пере╖хали сюди, починали разом, нав╕ть мешка╓мо разом, ми взагал╕ все робимо разом. Як я казав вище, у кожного з нас ╓ своя задача ╕ кожен ╖╖ викону╓ максимально як╕сно, максимально в╕ддано. Якщо казати про музику, то я нав╕ть не знаю, я не пор╕внюю музичн╕ характери гурт╕в, мен╕ дуже важко це робити, тому що для мене моя музика завжди найг╕рша. Ми вс╕ дуже самокритичн╕, пост╕йно таке: «Ой, ми тут щось не доробили!». ╢дине, що нас в╕др╕зня╓ ― те, що ми дос╕ залиша╓мося справжн╕ми. Ми см╕ливо посилали ╕ посила╓мо зараз людей з великими гаманцями на великих чорних машинах. Ми можемо послати ╖х на три л╕тери, тому що нам не потр╕бна ╖х п╕дтримка, ми сам╕ всього досягнемо. Як т╕льки ми з'явилися з першим кл╕пом на каналах, нам одразу почали телефонувати люди, до яких ми ходили два роки тому ╕ як╕ нас буцали. А тепер вони кажуть: «╢ пропозиц╕я, давайте поговоримо». Але ж, чуваки, вибачайте, як можна з вами говорити, якщо ви нас два роки тому пинали? Тому особлив╕сть наша у тому, що ми намага╓мося бути справжн╕ми ╕ не брехати соб╕. Жодного разу не збрехали за всю кар'╓ру. Робимо так, як робимо. У нас ╓ певн╕ люди, з якими ми радимось. Це, зв╕сно, батьки, це той же Кузьма. Я дуже дов╕ряю йому. Ще останн╕м часом дуже потоваришували с Д╕зелем. Були на ╖х юв╕лейному концерт╕, переконалися в тому, що це людина-харизма, яка робить ╕з себе шоу. Гурт Green Grey ― то ╓ Д╕зель. А в╕др╕зня╓мося в╕д ╕нших тим, що ми не так╕, як вс╕.

- Кажуть, велик╕ м╕ста м╕няють людей. Як вас зм╕нила столиця п╕сля пере╖зду сюди з Полтави?

- Коли в останн╕й раз при╖жджали наш╕ друз╕ з Полтави, вони сказали, що б╕льше не хочуть з нами сп╕лкуватися, тому що ми стали пафосн╕ ╕ зажран╕. А все через те, що вранц╕ прокида╓шся з отакими очима, бо дуже п╕зно л╕г, ╕ почина╓ш вир╕шувати певн╕ справи, як╕ в тебе запланован╕ на день. Це ╕ еф╕ри, ╕ кл╕пи, хтось по╖хав в╕ддавати як╕сь диски, хтось на студ╕ю, хтось ще кудись. А як пацани в Полтав╕ роблять? Вони поприходили з ╕нститут╕в чи там зв╕дки, зустр╕лися на лавочц╕ в парку, купили соб╕ по пляшц╕ пива ╕ сидять ф╕гачать. Вони при╖хали до нас ╕ бачать, як ми з самого ранку вир╕шу╓мо як╕сь сво╖ справи. Ми просимо ╖х почекати, поки доробимо сво╓, а вони думають, що ми на них не зверта╓мо уваги. ╤ мен╕ зда╓ться, що столиця зм╕нила нас в тому сенс╕, що кожен тепер розум╕╓, що саме йому потр╕бно. Ран╕ше я дивився найкрут╕ш╕ музичн╕ канали нашо╖ кра╖ни ╕ думав, що так ╕ залишуся по той б╕к екрану, адже, як мен╕ здавалося, потрапити туди нереально. Коли при╖хав, подивився, то зрозум╕в, що все це тут в одному болот╕ зварено. ╤ вс╕ погляди зм╕нилися. Стали доросл╕шими ― це сто в╕дсотк╕в. Я пом╕тив по соб╕, що коли при╖жджаю додому в Полтаву, я там б╕льше двох дн╕в не можу знаходитися. Тому що люди там просто зжирають м╕й мозок. Наприклад, ми зранку при╖хали, ╕ вже ввечер╕ я телефоную Вовчику (Вова Яковл╓в, барабанщик гурту – прим. ред.) ╕ кажу: «Давай зустр╕немося, бо в мене вже башня з'╖жджа╓, я не можу тут знаходитися». Важливо, щоб люди змогли нас правильно зрозум╕ти. Ми з ними стали зовс╕м р╕зн╕. Я не можу ╖м розпов╕дати про те, про що вони питають: «А ту бачив?», «А Лободу бачив?». Дуже важко стало пояснювати деяк╕ реч╕. Для нас ц╕ зм╕ни в кращу сторону, тому що ми робимо свою справу, для багатьох людей ― в г╕ршу, бо вони думають, що ми стали якимись не такими, що ми прид╕ля╓мо ╖м менше уваги. Наприклад, телефону╓ мен╕ друг один, з яким я дуже давно не сп╕лкувався, ╕ пита╓: «Чувак, а чого ти мен╕ не дзвониш?». Я кажу: «А я тоб╕ коли-небудь взагал╕ дзвонив?». ╤ я реально н╕коли йому не телефонував. Але тепер ми з'явля╓мося на телеекран╕ ╕ вс╕ думають, що ми ма╓мо ╖м телефонувати. Тому для них, певне, ми зм╕нилися в г╕ршу сторону, стали пафосними ╕ мажорними. Хоча ми дос╕ ╖здимо на метро ╕ хава╓мо «М╕в╕ну» зранку. Я думаю, всередин╕ ми залишилися тими ж «мам╓ньк╕ними синочками», якими й були.

- Мабуть, ВКонтакт╕ також багато охочих посп╕лкуватися з вами?

- Для нас взагал╕ Контакт ― це дуже прикольна рекламна ф╕шка. Запулю╓ш туди якусь новину ╕ вс╕ про не╖ одразу д╕знаються. Але, кр╕м того, дуже багато приходить р╕зних дивних пов╕домлень. Вчора було таке: «Прив╕т. Як ти?». Ну як я можу людин╕ в╕дпов╕сти як я, якщо вона мене не бачила р╕к чи коло того? Я пишу: «Все ок». Людина мен╕ на це пише: «Що, зазв╕здився?». ╤ я думаю: «Ну бл╕н, ну як так можна?». Бува╓, таке люди пишуть, що на голову не натягнеш. Ось ми знялися в реклам╕ McDonald's. Вчора написали малому: «Я бачила, тв╕й брат пробився. Як?» Тобто ц╕кавляться, як же ж це я у рекламу вил╕з?

- А як, до реч╕?

- Через л╕жко! O.Torvald спить з в╕домим продюсером (см╕╓ться ― прим. авт.). А знялися ми в ц╕й реклам╕, тому що, по-перше, нам дали неф╕гову суму грошей, завдяки чому ми тепер можемо записати наш альбом, ╕ по-друге, ми реально любимо McDonald's. Це не реклама прямо зараз. Нас питали: «Як ви могли продатися такому бренду як McDonald's?». А що з цим брендом не так? Це, до реч╕, трет╕й за популярн╕стю бренд у всьому св╕т╕, це величезна ╕ шалено багата компан╕я. ╤ якщо ви дума╓те, що ми продалися МакДональдзу, то так ╕ ╓! Але ми це зробили ще до реклами. Я ╕ ран╕ше дуже багато ╖в ╕ чизбургер╕в, ╕ картопл╕-фр╕, ╕ вс╕ляких ф╕шок, а ще ми за це отримали нормальний баблос.

- Абонемент на дов╕чне харчування в McDonald's не отримали?

- Н╕, ми хот╕ли абонемент на р╕к. Але проблема в тому, що якби ми його отримали, то наступного року могли б зм╕нювати назву гурту на «Чотириста центнер╕в», бо ╖жа з McDonald's все ж таки повнить. Якби у нас був такий абонемент, ми б не т╕льки розтовст╕ли, а ще й збанкрутили ╖х!

- Що б ви хот╕ли сказати наприк╕нц╕ ╕нтерв'ю?

- ╢дине, що по-справжньому важливе ― це ваш╕ батьки ╕ те, що ви ма╓те бути справжн╕ми. Якщо ви будете брехати сам╕ соб╕ ― ви н╕ким не станете. ╤ ще одне: коли в нас буде багато грошей, ми з вами не будемо д╕литися, а будемо купувати соб╕ велик╕ чорн╕ машини! ╤ так ╕ знайте ― ми дуже пафосн╕.

Автор фото: Евгения Пономарева

обсудить в форуме

ХРОНОГРАФ
1979 родился Дэниэл Джонс
вокалист и гитарист австралийского грандж-трио Silverchair.
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / Интервью
<<Июнь, 2009 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
   Интервью

 
еще >>> 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
0.866 ~ c0.342 + m0.066 + b0.056 + s0.004 +u0.198