поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
14.11.2009 12:18
Лиса Павлова
 
Сашко ПОЛОЖИНСЬКИЙ: СП з 'Тартаком'

Важко знайти людину, яка б не знала гурт «Тартак». Понад десятир╕ччя пл╕дно╖ прац╕, витримано╖ в одному стил╕, але ╕з найр╕зноман╕тн╕шими почуттями. Завжди ц╕кав╕, завжди актуальн╕, «Тартак» ╕ сьогодн╕ не в╕дходить в╕д справ, активно концерту╓, зн╕ма╓ в╕део та готу╓ новий альбом. Б╕льш того, незм╕нний л╕дер та «мозок» команди – Сашко Положинський запустив св╕й сольний проект – «СП» ╕ нав╕ть вже презентував першу ласт╕вку – п╕сню п╕д назвою “Вибер╕ть мене!”. Про це ╕ багато про що ц╕каве ╕нше Сашко розпов╕в у бес╕д╕ з @music.

- Сашко, розкажи про сьогодення гурту. Останн╕м часом багато чого в╕дбулось: сингл, в╕део «Атомна Помпа», виступ на «Червон╕й Рут╕», активна концертна д╕яльн╕сть… Ви готу╓тесь до виходу нового альбому… Коли можна чекати на рел╕з?

- Мен╕ важко про це говорити. Я все чекаю, коли звукорежисер та саунд-продюсер в╕ддадуть мен╕ зведений матер╕ал. Якщо все сподоба╓ться – почнемо думати про те, як новий альбом видавати. У нас нема╓ пост╕йного контракту з якимось лейблом, а за таких умов доводиться вести переговори щодо нового альбому з р╕зними компан╕ями. ╥м треба щось показати, а показувати дв╕ п╕сн╕ з п'ятнадцяти – «Дж...ангел» ╕ «Атомну Помпу» - явно замало. Однак, я п╕дозрюю, що жоден лейбл нам все одно не запропону╓ гарних умов, тому доведеться просто викладати альбом в ╕нтернет╕... Принаймн╕, морально я вже до цього готуюся... (посм╕ха╓ться).

- Нараз╕ ╕нфопростором поширилась новина про тв╕й сольний проект «СП», ╕ тво╖ запевнення, що «Тартак» ти не покида╓ш. В чому причина? Хлопц╕ з гурту не розд╕ляють тво╖х пол╕тичних думок, чи просто ТИ не хочеш д╕лити пол╕тику й «Тартак»?

- Причина того, що я не покидаю «Тартак», поляга╓ в тому, що я люблю цей гурт, мен╕ подоба╓ться в ньому працювати, у нас талановитий колектив, чудов╕ п╕сн╕ та при╓мн╕ прихильники. А причина того, що я започаткував ще й сольний проект «СП», поляга╓ в тому, що т╕ п╕сн╕, як╕ я збираюся видати п╕д цим ╕менем, на мою думку, занадто персон╕ф╕кован╕, щоб робити ╖х часткою репертуару гурту «Тартак». Кр╕м того, попередн╕й досв╕д мен╕ показу╓, що багато тих сл╕в, як╕ я кажу в сво╖х п╕снях, приписують не мен╕ особисто, а всьому колективу, що не ╓ справедливим, бо хлопц╕ мають свою власну точку зору й вона може в багато чому не сп╕впадати з мо╓ю. От я й вир╕шив не накладати на сво╖х колег ще й тягар в╕дпов╕дальност╕ за п╕сн╕ з проекту «СП».

- Наск╕льки довготривалим хочеш зробити «СП»? Тобто, плану╓ш час в╕д часу видавати треки чи паралельно ╕з «Тартаком» ╜рунтовно займатись ╕ «СП», як окремою творчою одиницею? Випускати альбоми, зн╕мати кл╕пи тощо.

- Я не маю жодних далекоглядних план╕в – у тому числ╕ й стосовно «СП». В даний момент я хочу записати 12 п╕сень для свого сольного проекту, але як довго цей процес триватиме ╕ коли вийде перший альбом, я нав╕ть приблизно не уявляю. Як вийде – так ╕ буде. Просто ╓ п╕сн╕ або ╖х ╕де╖, як╕ хочеться повноц╕нно видати, а жорстких терм╕н╕в та контракт╕в у мене нема╓. Роблю те, що подоба╓ться, наст╕льки як╕сно та швидко, наск╕льки вда╓ться. Щоправда, ╓ ще ╕дея видати окремий альбом дует╕в «СП», в якому будуть з╕бран╕ сп╕льн╕ п╕сн╕ з ╕ншими виконавцями. Це будуть п╕сн╕, записан╕ ран╕ше, й, можливо, к╕лька нових п╕сень. Але все це ╕сну╓ лише у вигляд╕ ще поки нав╕ть не ч╕тко сформованого бажання (посм╕ха╓ться).

- Чи плану╓ш виступати ╕з матер╕алом «СП» наживо?

- Виступати – так, планую, якщо надходитимуть в╕дпов╕дн╕ пропозиц╕╖. Щоправда, навряд чи це буде так наживо, як з «Тартаком». Поки планую лише наживо начитувати п╕д м╕нусову фонограму. Однак ╕ про це ще зарано говорити, оск╕льки «СП» ма╓ т╕льки одну записану п╕сню – «Вибер╕ть Мене!».

- Як ти загалом ставишся до п╕дтримки публ╕чними людьми пол╕тичних л╕дер╕в? Чи не вважа╓ш, що з╕рки, аг╕туючи за когось, так чи ╕накше, а все ж ман╕пулюють масами, хоч нараз╕ люди вже об╕знан╕ ╕ з поняттям НЛП, ╕ з╕ Сп╕раллю мовчання?

- Якщо така аг╕тац╕я в╕дбува╓ться за власними пол╕тичними переконаннями, то тут ╕ питань не може виникати – таке право ма╓ кожна в╕льна людина. Якщо ж аг╕тац╕я в╕дбува╓ться внасл╕док якихось ╕нших причин, то тут вже треба питати в того, хто аг╕ту╓. Одн╕ це роблять внасл╕док якихось зовн╕шн╕х чи внутр╕шн╕х обставин, хтось не встояв перед спокусою, а комусь може ╕, взагал╕, по-барабану. В будь-якому раз╕, я не хочу н╕кого судити чи оц╕нювати. Кожен сам живе з╕ сво╖м власним сумл╕нням. Я знаю, що багато мо╖х власних д╕й та вчинк╕в з╕ сторони виглядають зовс╕м ╕накшими, н╕ж вони ╓ в мо╓му розум╕нн╕, то чого я буду когось ╕з колег критикувати чи п╕дтримувати? Хай кожен в╕дпов╕да╓ за себе сам. А стосовно ман╕пуляц╕й – то вони активно присутн╕ в нашому повсякденному житт╕, тож кожна людина повинна сама вчитися ╖х виявляти та ╖м опиратися. Якщо хоче, звичайно...

- Давай трохи в╕двол╕чемось в╕д тво╓╖ творчост╕ та поговоримо про творч╕сть закордонних артист╕в. Останн╕м часом в Укра╖ну при╖здять з╕рки св╕тового масштабу. Ось ╕ нараз╕ чека╓мо Depeche Mode, Guano Apes, Rammstein, Pet Shop Boys, Backstreet Boys… Як дума╓ш, ╕з чим пов'язана така активн╕сть?

- П╕дозрюю, грають роль к╕лька чинник╕в. З одного боку, орган╕затори концерт╕в зрозум╕ли, що заробляти на з╕рках десято╖ св╕жост╕ з часом ста╓ все складн╕ше, тому й намагаються знаходити з╕рок б╕льш актуальних. З ╕ншого боку, зах╕дн╕ артисти починають проявляти все б╕льшу ц╕кав╕сть до Укра╖ни, адже ╖х в нас ╕ орган╕зовують непогано, ╕ платять добре, ╕ публ╕ка на кожного збира╓ться якнайкраща, адже в б╕льшост╕ випадк╕в поки це ╓диний концерт улюбленого сп╕вака чи колективу. Думаю, гра╓ роль ╕ той фактор, що в Укра╖н╕ з'явилося сво╓ MTV. Як в╕домо, це музичне телебачення номер один у св╕т╕, ╕ раз Укра╖на вже ма╓ сво╓ представництво й нав╕ть висила╓ по одному кандидату на щор╕чне нагородження, то сюди вже можна ╖хати з концертами. Це щось на зразок членства в клуб╕.

- На як╕ концерти ходив останн╕м часом ╕ як╕ плану╓ш в╕дв╕дати?

- Поки намагаюся потрапити на вс╕ так╕ концерти, якщо дозволя╓ час ╕ ф╕нансов╕ можливост╕. Наприклад, на Кр╕ст╕ну А╜╕л╓ру збирався п╕ти, але коли д╕знався про варт╕сть квитка у фан-зону, р╕зко передумав (см╕╓ться). Сподобалася дуже атмосфера в зал╕ на Bloodhound Gang та Limp Bizkit - класно поштовхалися п╕д сценою, хоча звук мен╕ не сподобався. На Prodigy було дуже погано орган╕зовано прох╕д на концерт ╕ ще г╕рше – у фан-зону, а на Ленн╕ Крав╕тца взагал╕ у фан-зону припинили пускати людей ╕з квитками – довелося нахабно л╕зти через огородження (см╕╓ться)…

- Концерт якого гурту чи виконавця на тебе справив найсильн╕ше враження?

- Мабуть, сольний концерт Дейва Гехена з Dеpeche Mode. Поки в╕н грав сольну програму, мен╕ мало що було ц╕кавим, кр╕м, власне, персони самого Дейва. Кожен звук, кожен рух, кожен жест чи нав╕ть вираз обличчя – яскраве св╕дчення неймов╕рно╖ енергетики, харизматичност╕ та профес╕йного досв╕ду. А коли в╕н почав виконувати п╕сн╕ з репертуару Dеpeche Mode, то встали з╕ сво╖ м╕сць та почали п╕дсп╕вувати нав╕ть т╕ пузат╕ дядьки, як╕ весь час до цього тупо бухали у фан-зон╕.

- Чий концерт, з яких ти особисто в╕дв╕дав, вважа╓ш найг╕ршим?

- Джеймса Бланта! М╕й товариш – Роман Давидов з «╢вропи Плюс» - ╖здив на його концерт до Будапешту, при╖хав неймов╕рно враженим, розпов╕в про дуже класне шоу ╕ позитивну енергетику. От я, власне, т╕льки заради шоу ╕ п╕шов. Але виявилося, що нам привезли якийсь економ-вар╕ант. Шоу залишилося в ╢вроп╕, а нам д╕стався лише простенький, хоч ╕ довол╕ як╕сний концертик, який, на жаль, н╕чим особливим мене не вразив... 

- Чи не хот╕в би ти, прим╕ром, знятись у к╕но чи зайнятись фотограф╕╓ю, спробувати себе у як╕йсь ╕нш╕й площин╕, ан╕ж музика? Не виника╓ бажання часом в╕дпочити в╕д саме музично╖ творчост╕?

- Та я задоволений сво╖м життям! Мен╕ подоба╓ться те, чим я займаюся, а на в╕дпочинок ╕ так завжди час знаходжу – то мандрую, то граю у футбол в ФК «Маестро», то на сноуборд╕ катаюся, то в╕дв╕дую л╕тн╕ табори... Звичайно, мен╕ завжди хочеться спробувати щось нове, незв╕дане ╕ ц╕каве, але поки н╕чого доброго з цього не виходить. Фотограф╕╖ мо╖ н╕чим ген╕альним не вир╕зняються, а один раз пройшовши к╕нопроби, я зрозум╕в, що не актор (посм╕ха╓ться).

- Наск╕льки для тебе важлива в╕ддача в╕д слухача? Пишучи тексти, в╕дчува╓ш в╕дпов╕дальн╕сть за св╕й посил?

- Звичайно, це важливо! Але я вважаю себе довол╕ позитивним персонажем, тому все, про що я кажу в сво╖х п╕снях, ц╕лком в╕дпов╕да╓ мо╖й власн╕й систем╕ ц╕нностей, але н╕чого приховувати чи штучно стримувати мен╕ при цьому не доводиться. Я намагаюся завжди бути чесним у всьому, тому вся в╕дпов╕дальн╕сть й так на мен╕. А позитивна в╕ддача просто допомага╓ отримувати додаткове натхнення на майбутн╓ та п╕дтриму╓ у складн╕ часи.

- Скажи, що в тебе вимальову╓ться одразу: музика чи текст? Як на мене, досить важко написати спочатку музику, а вже пот╕м – слова. Адже треба написати так╕ слова, що будуть «попадати» у музику ╕, разом з тим, якнайкраще змальовувати тво╖ почуття. Але, наск╕льки мен╕ в╕домо, саме такий вар╕ант найпоширен╕ший серед музикант╕в…

- Насправд╕, мен╕ легше писати текст, коли ╓ музика для нього. Музика зада╓ настр╕й, п╕дкида╓ ╕де╖... Але я – людина натхнення, тому якщо музика  натхнення не виклика╓, то я на не╖ н╕чого доброго й не напишу. Натом╕сть, натхнення часто приходить неспод╕вано – тод╕ я пишу якийсь текст, який завжди виника╓ разом ╕з якоюсь музикою. Щоправда, досить часто пот╕м музиканти групи «Тартак» пишуть п╕д м╕й текст якусь нову музику, яка мало чим схожа на те, що мен╕ уявлялося п╕д час написання сл╕в.

- Твоя муза, яка вона? Ма╓ як╕сь звички, чи приходить коли схоче? 

- Вона непередбачувана, але надзвичайно чутт╓ва та емоц╕йна. Вона то приходить часто ╕ неспод╕вано, то кудись зника╓ на тривалий час. ╤нколи я намагаюся ╖╖ викликати штучно – за допомогою маг╕чних ритуал╕в або спец╕альних д╕й, але на так╕ запрошення вона не завжди в╕дпов╕да╓ вза╓мн╕стю (см╕╓ться).

- Знаю, ти багато подорожу╓ш Укра╖ною й зна╓ш багато мальовничих м╕сцин, та ледь не всюди ма╓ш друз╕в. А чи не збира╓ш ти музичний фольклор м╕сць, в яких бува╓ш? Фрагменти таких насп╕вувань та награвань можна було б використовувати у сво╖й творчост╕.

- Н╕, цим я не займаюся. Це дуже складна робота, якою мають займатися фах╕вц╕, щоб усе зробити правильно, н╕чого не втратити, не з╕псувати та не спотворити. Та ╕ я занадто непосидючий для тако╖ клоп╕тко╖ прац╕!

- Як╕ м╕сця тоб╕ ближче? Сх╕д, Зах╕д чи кожен куточок Укра╖ни по-сво╓му чудовий? Хот╕в би кудись пере╖хати жити ╕з Ки╓ва?

- В Укра╖н╕ дуже багато прекрасних м╕сць, в яких я почуваюся просто фантастично щасливим ╕ куди хочу знову ╕ знову повертатися. Звичайно, жити в якомусь ╕з них дуже хот╕лося б, але це було би занадто складно – для цього мен╕ б довелося радикально зм╕нювати сво╓ життя. А в Ки╓в╕ тим ╕ зручно жити, що можна займатися сво╖ми справами, а в перервах м╕ж ними вибиратися то на Зах╕д, то на Сх╕д...

- Маючи за плечима такий великий досв╕д р╕зноплановий, про що ти зараз мр╕╓ш?

- Мр╕ю, щоб Укра╖на стала кра╖ною справд╕ щасливих людей! ╤ це не просто гарн╕ слова. Я часто кажу про те, що вважаю себе щасливою людиною, а для повного щастя мен╕ хочеться жити серед людей, як╕ не менш щаслив╕, н╕ж я (посм╕ха╓ться).

- Про що б ╕ще ти хот╕в сказати, а я не спитала?:)

- Я дуже хот╕в би в╕дпов╕сти на так╕ три питання: «чому я ще не одружений у сво╖ тридцять с╕м», «розкаж╕ть про Ваш╕ творч╕ плани» ╕ «що означа╓ «Тартак»! (регоче).

обсудить в форуме

ХРОНОГРАФ
1958 родился Ice-T
американский рэппер. В 1992-м создал первую черную металлическую группу Body Count.
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / Интервью
<<Ноябрь, 2009 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
 

  • Быстрая идентификация орденов и медалей по лентам
    nastroenieprazdnika.ru


  Интервью

 
еще >>> 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
1.157 ~ c0.368 + m0.075 + b0.024 + s0.096 +u0.411