поп рок альтернатива хип-хоп джаз хитпарады музей новые лица теревенi
Новости
в Украине
в СНГ
в мире
Слухи
Афиша
концертная
клубная
Мысли вслух
События
концерты
фестивали
Reading-Room
Рецензии
CD
DVD
Интервью
Хронограф
Досье
Фотоархив
Словарь
Форум
Доски объявлений
Сервисы
экспорт новостей
Реклама на сайте
27.09.2014 16:35
Макс Вихоть
 
С.К.А.Й.: Романтика не на час╕

З’явившись у перший р╕к нового тисячол╕ття у Тернопол╕, гурт С.К.А.Й стр╕мко ув╕рвався до вищо╖ л╕ги укра╖нського шоу-б╕знесу, майже одразу ставши одним з найв╕дом╕ших в╕тчизняних колектив╕в. ╥хн╕й мелод╕йний, але потужний поп-рок, який в╕льно, наче додому заходить на сум╕жн╕ територ╕╖, будь то г╕тарна альтернатива, ╕нд╕ або пост-панк, разом з характерним вокалом уп╕знаються одразу. П╕сн╕ групи «Тебе це може вбити», «Best друг» та «Подаруй св╕тло» стали нац╕ональними х╕тами, «Ми прагнемо зм╕н» та «Ми разом! Мы вместе!» - музичним супроводом останн╕х под╕й в Укра╖н╕, а «Час для добра» - частиною популярно╖ телереклами.
Наприк╕нц╕ весни у С.К.А.Й вийшов черговий, четвертий за номером, студ╕йний альбом п╕д назвою «Край неба». Про нього, св╕ж╕ кл╕пи, найближч╕ концерти та зовс╕м нов╕ п╕сн╕ @music поговорив з вокал╕стом Олегом Собчуком, г╕таристом Олександром Грищуком та PR-менеджером гурту Мариною Мая, а заразом розкрив та╓мницю походження назви команди.         

- Ми зустр╕ча╓мось з вами у громадському заклад╕. З ходу питання до Олега: встигли тебе вже вп╕знати? Чи п╕дходили за автографами?

Олег Собчук: переш╕птувалися, але поки що н╕хто не п╕дходив. Вагаються)

- Ну, а взагал╕, у в громадських м╕сцях, на вулиц╕ вп╕знають, п╕дходять?

ОС: Взагал╕, так. Як правило, вони м╕ж собою там щось шушукаються ╕ я бачу цей весь процес. Дуже довго налаштовуються, лише пот╕м п╕дходять ╕: «Х╕-х╕, ха-ха, вибачте, можна? Ми вас вп╕знали. Можна з вами сфотографуватися?» ╕ так дал╕. Н╕коли не в╕дмовляю, якщо т╕льки я кудись не б╕жу. Як правило, це в╕дбува╓ться, ми фотографу╓мось, даю автографи. З цим нема проблем.

- Зрозум╕ло. Давайте поговоримо про альбом «Край неба», який в╕дносно нещодавно вийшов. Знаю, ви довго над ним працювали. Часто музиканти називають св╕й найсв╕ж╕ший альбом кращим у дискограф╕╖. Чи можете ви сказати так про «Край неба»? Як╕ взагал╕ ваш╕ в╕д нього враження?

ОС: Цей альбом ми  записували в режим╕ «наживо». Тому в╕н вийшов простим ╕ справжн╕м, в╕н повн╕стю переда╓ наш драйв на концертах плюс найкраще з ус╕х в╕добража╓ суть ╕ характер гурту «С.К.А.Й».

- Я знаю, що ви записували «Край неба», якщо не помиляюся, аж на 4 р╕зних студ╕ях. Чому так багато? З чим це пов’язано?

Олександр Грищук: Тому що писався альбом досить довгий час. Писався в╕н протягом трьох рок╕в. В цьому альбом╕ ми найб╕льше ╕ найретельн╕ше шукали потр╕бний звук. На попередн╕х альбомах ми не практикували такого. Через те приходили до р╕зних студ╕й. Випускали сингли, кл╕пи. П╕сн╕ писалися по одн╕й, по дв╕ на р╕зних студ╕ях. Альбом вийшов жирним, простим в план╕ аранжування, але, в той же час, в╕н ц╕кав╕ше звучить, нема╓ зайвих звук╕в, парт╕й, як╕ заважають.

- Хто займався зведенням-мастерингом?

ОГ: Зводила людина на ╕м’я Женя Б╓дн╓нко, а накопичувалися ми на студ╕╖ «Умки», ╓ такий чолов╕к…  А мастеринг робили на к╕ностуд╕╖ Довженка, люди зн╕мають там прим╕щення. Виявля╓ться, що той мастеринг н╕чим не г╕рший… В нас останн╕ дек╕лька рок╕в практику╓ться в╕ддавати матер╕ал на местеринг за кордон, але тут  виявилося не г╕рше закордонного. Був сенс зробити прост╕ше. В деяк╕й м╕р╕ це ж зручн╕ше, бо п╕дконтрольно, можна прийти до людей, посп╕лкуватись, а не в╕дправити ╕ через тиждень чекати щось, пот╕м знову в╕дправляти, знову чекати. А тут безпосередн╓ сп╕лкування з конкретним виконавцем роботи.

- П╕сня «Ми разом! Мы вместе!» одразу замислювалась як в╕дкриваюча альбом чи стала такою, як-то кажуть, «на злобу дня»?

ОС: Н╕, не одразу. П╕сля того, як ми зробили ╕нтро до ц╕╓╖ п╕сн╕, тод╕ власне з’явилась ╕дея поставити ╖╖ на перше м╕сце, дати ╖╖ першим треком в альбом. Тому що там було ╕нтро. Здалося лог╕чним, щоб альбом починався з ╕нтро, яке переходить в п╕сню. Ну ╕, зв╕сно, нажаль чи на щастя, ця п╕сня актуальна, тому й так вир╕шили.

- Я знаю, що п╕сня була написана ран╕ше, ще до того, як почалися вс╕ ц╕ под╕╖ в кра╖н╕, ╕ д╕йсно, нажаль чи на щастя вона стала актуальною ╕ дос╕ такою ╓. Хот╕лося б, щоб вона залишилась актуальною ╕ п╕сля того, як ситуац╕я зм╕ниться на краще. У вас ╓ на не╖ гарне в╕део. Гадаю, що це була просто ген╕альна ╕дея, проста ╕ ген╕альна, зробити флеш-моб-кл╕п  - попросити людей, щоб вони над╕слали сво╓ в╕део з р╕зних кутк╕в Укра╖ни. Кому це спало на думку?

ОС: Мен╕ :)

- Ц╕каво, ск╕льки взагал╕ ви отримали в╕део?

ОС: Взагал╕, близько 60 ролик╕в. Це по Укра╖н╕. Ще б╕ля двох десятк╕в були з-за кордону: з Н╕меччини, з Ток╕о, з Канади.

- В╕д укра╖нц╕в?

ОС: Так, укра╖нц╕. З Рос╕╖ теж. Але довелося написали ╖м: «вибачте, у нас концепц╕я – об’╓днання Укра╖ни». Не хот╕ли порушувати концепц╕ю, тому в кл╕п╕ використали т╕льки ролики, знят╕ в Укра╖н╕.

- Я читав, що кл╕п на п╕сню «Ти лиш одна» ви теж збиралися зробити в под╕бний спос╕б, на баз╕ ролик╕в сво╖х прихильник╕в. Це ста╓ ф╕шкою гурту «С.К.А.Й.»? Як справи з цим кл╕пом? Коли його можна буде побачити?

ОС: Тут складн╕ше. Я скажу так, що сама ╕дея флеш-мобу класна, але  з романтикою  складн╕ше. Так, ми отримали певну к╕льк╕сть ролик╕в, але б╕льш╕сть з них отримали в так╕й якост╕, що з них н╕чого не вийде. ╢ так╕, в яких як╕сть наче непогана, але ми бачимо, що, скор╕ш за все, цього разу ця ╕дея не ув╕нча╓ться усп╕хом, так як у випадку з «Ми разом! Мы вместе!». Тому, скор╕ш за все, ми в╕дмовимося в╕д ц╕╓╖ ╕де╖, бо краще вже н╕як, н╕ж як-небудь. Ми реально оц╕ню╓мо ситуац╕ю ╕ при вс╕й поваз╕ до наших прихильник╕в припинимо цей конкурс. Зараз п╕сня п╕шла на рад╕останц╕╖, тому подивимося по реакц╕╖. Нам, звичайно, ц╕каво почути в╕дгуки на не╖, критику, похвали. Коротше збиратимемо ╕нформац╕ю :)

- Як╕ ще п╕сн╕ з «Край неба» збира╓теся екран╕зувати?

ОГ: Так в нас це далеко не перший ролик з альбому. ╢ «Поки жива любов» кл╕п, ╓ «Ти сподобалась мен╕»…

ОС: П╕вальбому вже в╕дзняли.

ОГ: ╢ «Край неба» кл╕п.

ОС: «Струна», «Ми разом! Мы вместе!». 5 вже ╓. ╤ ще плану╓ться.

ОГ: Ти б на яку п╕сню хот╕в?

ОС: Я скажу, що зараз, коли ми випускали «Ти лиш одна», претендентами були три п╕сн╕: «Врятуй мене», «В╕дпускай» ╕ «Ти лиш одна». Методом, скаж╕мо так, голосування…

ОГ: Та╓много?:)

ОС: … внутр╕шнього :) ми все ж таки вибрали «Ти лиш одна». Тому що баладу ми давно вже випускали ╕ вир╕шили на ос╕нь дати саме таку п╕сню.

- Паровозом про кл╕пи питання. Чи траплялися випадки, коли ваш╕ кл╕пи не хот╕ли брали телеканали? Якщо так, то з яких причин?

ОС: Беруть, але деяк╕ хочуть грошей.

ОГ: Це загальнов╕дома практика.

ОС: Хоча, наск╕льки я знаю, в св╕т╕ навпаки музикантам сплачують роялт╕ за ╖хн╕ п╕сн╕ на рад╕останц╕ях ╕ каналах. Тому ми не збира╓мось платити грош╕ за ротац╕ю наших кл╕п╕в. Хто хоче, хай роту╓.

- На альбом╕ ╓ дв╕ англомовн╕ п╕сн╕. Це бажання чи спроба вийти на зах╕дний, ╓вропейський ринок? Чи працю╓те ви якось ц╕леспрямовано в цьому напрямку, чи це просто експеримент?

ОС: У нас ╓ концерти за кордоном, в ╢вроп╕, в Польш╕ зокрема. ╤ хот╕лося, щоб в наш╕й концертн╕й програм╕ було дек╕лька п╕сень англ╕йською мовою. Щоб люди ╕нших кра╖н, перебуваючи на концерт╕, зрозум╕ли про що йдеться, ну ╕ взагал╕, аби будь-яка людина св╕ту, якщо ╖й хочеться послухати групу «С.К.А.Й.», вона б╕льш-менш розум╕ла, про що там сп╕ва╓ться. Ми таким чином хот╕ли ур╕зноман╕тнити свою програму, розширити, так би мовити, горизонти. Ми збира╓мось робити це ╕ надал╕.

- В який спос╕б з’являються ц╕ п╕сн╕? Перекладаються укра╖нськ╕ тексти чи пишуться одразу англ╕йською?

ОС: ╤нколи так, ╕нколи ╕накше.

ОГ: Конкретно п╕сня «Струна» перекладалася. Спец╕ально працювали з людиною, яка могла нормально перекласти, а до п╕сн╕ «Wrong» одразу писався англ╕йський текст, щоб передати емоц╕ю.  Перекласти досл╕вно це не можливо. В перекладах же зазвичай робиться адаптац╕я, тому що ╓ реч╕, як╕ не перекладаються. А тут воно писалося одразу, думка йшла в голов╕ т╕╓ю мовою. Асоц╕ац╕╖ ╕ емоц╕╖, як╕ хот╕лося передати, вони йшли одразу англ╕йськими фразами.

СКАЙ

- Ви згадали про виступи у ╢вроп╕. Де, кр╕м Польш╕, траплялося виступати? Як сприйма╓ «С.К.А.Й.» тамтешня публ╕ка, знову ж таки, враховуючи, що вона переважно не розум╕╓ ваших текст╕в?

ОС: Все, що кр╕м Польш╕, в нас поки що в планах. Але ми готу╓мось. Треба, щоб був матер╕ал. В Польш╕ нас сприймають дуже добре. Там ╓ багато укра╖нц╕в, та ╕ сам╕ поляки добре сприймають нашу музику. До реч╕, коли ми виступали в Любл╕н╕, я був здивований к╕льк╕стю людей зр╕лого в╕ку, вони слухали, були до к╕нця, незаважаючи на те що було вже досить п╕зно. Словом, адекватно сприймають, класно. Хочеться по╖хати ще. До реч╕, ось буквально 18 вересня ми будемо виступати, знову ж таки, в Любл╕н╕ разом з легендарною польською групою Budka Suflera.

- В мене якраз ╓ запитання в тему. У вас ╓ сп╕льна п╕сня с ц╕╓ю славетною групою. Розкаж╕ть, як трапився цей ф╕чер╕нг?

ОС: У 2012 роц╕ було «╢вро-2012», яке проводили разом Укра╖на та Польща, тому лог╕чно, що ми вир╕шили зробити такий трек ╕ Budka Suflera люб’язно погодилися на цей експеримент. П╕сня ╖м сподобалась, тому ми в Любл╕н╕ записали цю п╕сню – «Teraz i Tu», що в переклад╕ означа╓ «Тут ╕ тепер».

- Чому ви вир╕шили записатися саме з ц╕╓ю групою?

ОС: Тому що Budka Suflera дуже в╕домий гурт ╕ в нас були, можна сказати, в деяк╕й м╕р╕ сп╕льн╕ знайом╕. Тому така ╕дея виникла. П╕сня вийшла хороша.

- ╤ ось 18-го будете разом грати.

ОС: Так. Це аф╕шу╓ться в Польш╕, як останн╕й ╖хн╕й концерт. Наск╕льки останн╕й я достеменно не знаю, але так аф╕шу╓ться.

- Продовжимо про концерти. Як у вас взагал╕ з концертами? Як╕ найближч╕? Може вже ╓ як╕сь в╕дом╕ дати окр╕м виступу в Любл╕н╕?

Марина Мая: Ми плану╓мо в листопад╕ – зараз зал обговорю╓мо – великий сольний концерт в Ки╓в╕. Скаж╕мо так, ще близько тижня нам треба на п╕дготовку та визначення. У нас ╓ три пропозиц╕╖. Це буде великий сольний концерт, нав╕ть б╕льше, н╕ж був у травн╕. Так що ми дещо п╕зн╕ше його проанонсу╓мо.

- Вл╕тку ви встигли пограти по якихось фестивалях?

ОГ: Н╕, цього л╕та ми не ╖здили на фестивал╕. Вир╕шили, що в╕дпочинемо в╕д концертно╖ д╕яльност╕. Вс╕ роз’╖халися по якихось морях-горах. В нас такого ще не було. Це перший раз реально за всю ╕стор╕ю ми домовилися про в╕дпочинок, узгодили все, щоб не було накладок.

Чи запрошуюсь вас з концертами до Рос╕╖? Або якщо б запросили, чи по╖хали б ви?

ОС: Так. В нас була ╕стор╕я вл╕тку. Запросили нас ще з весни на фестиваль в ╢катеринбурз╕ «Старый Новый Рок». Ми одразу сказали орган╕заторам, що ми не проти, але точно╖ в╕дпов╕д╕ не давали. П╕зн╕ше ми пояснили орган╕заторам, що у зв’язку  загостренням ситуац╕╖ м╕ж нашими державами, ми змушен╕ перенести  наш в╕зит до кращих час╕в. Поки не буде мир. Ми не можемо виступати  на територ╕╖ держави, солдати яко╖ в цей час вбивають наших вояк╕в на наш╕й земл╕... Краще в цей час для сво╖х виступити…

- Ц╕ла низка укра╖нських артист╕в вже виступили, виступають або збираються виступити перед б╕йцями Збро╓них Сил Укра╖ни, ближче до передово╖ чи у шпиталях. Чи були так╕ виступи у групи «С.К.А.Й.», чи може плануються?

ОС: Так, зв╕сно були. ╥здили ╕ в батальйон «Десна» п╕д Ки╓вом ╕ у шпиталях виступали. Як ╓ можлив╕сть, зв╕сно, ми ╖здимо, виступа╓мо, збира╓мо кошти на концертах, в╕двозимо на «Новий канал» Притул╕.

ММ: Просто ми не так це аф╕шу╓мо, не виставля╓мо напоказ.

- Чи з’явилися в концертному репертуар╕ гурту як╕сь зовс╕м нов╕ п╕сн╕, що написан╕ останн╕м часом, на створення яких, можливо надихнули останн╕ под╕╖ в кра╖н╕?

ОГ: Ну, ось на останньому концерт╕ ми грали п╕сню, яка написана «на злобу дня».

ОС: Це «Укра╖нський студент No Comment». Ми ╖╖ зараз доробля╓мо. Ми хот╕ли швидше випустити ╖╖ в св╕т, але подумали ╕ вир╕шили тр╕шки зачекати ╕ внести необх╕дн╕ правки в аранжування. Нам трохи не подобалось, як вона звучить.

ОГ: Ще плану╓ться п╕сня.

ОС: Так, зараз плану╓ться п╕сня-сюрприз. Скажу лише, що це рок-кавер-верс╕я дуже популярно╖ п╕сн╕ дуже в╕домого виконавця укра╖нського. Я так трохи за╕нтригую, а ви незабаром сам╕ почу╓те ╕ сто в╕дсотк╕в вп╕зна╓те.

СКАЙ

- До реч╕, стосовно кавер-верс╕й. Не можу не виказати компл╕мент за п╕сню «Ми прагнемо зм╕н», римейку славнозв╕сно╖ «Перемен» гурту «Кино», яка стала одним з саундтрек╕в чи нав╕ть символ╕в ╢вромайдану. Тим б╕льше ц╕каво почути новий в╕д «С.К.А.Й» новий кавер, вони вам певно вдаються.

ОС: Схоже, так :). Дякую) У нас ще ╓ кавери.

- Це як╕?

ОС: «Берег р╕ки» «П╕кард╕йська Терц╕я» Олександр Шевченко. На концертах дуже класно заходить.

ОГ: Вона, до реч╕, ╓ не т╕льки частиною нашо╖ концертно╖ програми, а й альбому «Край неба».

ОС: Так, в бонус-треках вона ╓.

- Тод╕ продовжимо про бонус-треки. Один з них, п╕сня «Час для добра», звучить в реклам╕ одного в╕домого газованого напою. Розкаж╕ть, будь ласка, про цю сп╕впрацю. Це перший ваш под╕бний досв╕д?

ОС: Це не перший. Була п╕сня «Подаруй св╕тло» в реклам╕ «Св╕точ», колись. А зараз люди звернулись…

- Звернулись за конкретно ц╕╓ю п╕снею?

ОС: Так.

- Яке взагал╕ ваше ставлення до цього, до того, що ваш╕ п╕сн╕ звучать у реклам╕? Бо ╓ артисти, дуже популярн╕, св╕тового р╕вня, як╕ упереджено до цього ставляться ╕ не дозволяють використовувати сво╖ доробки в реклам╕. Скаж╕мо, Том Вейтс.

ОС: Це залежить в╕д того, що рекламу╓ться. Ми не проти, якщо це реклама якихось речей б╕льш-менш, скаж╕мо так, адекватних.

- А як╕ реч╕ для вас не адекватн╕?

ОГ: Бухло, сигарети. Якась гидота..

ОС: Мен╕, наприклад, зда╓ться, що наша п╕сня «Тебе це може вбити» ╕деально п╕д╕йшла б п╕д якусь антитютюнову кампан╕ю. Тобто, якщо ми бачимо, що це не суперечить нашим поглядам, ц╕нностям ╕ моральним принципам, то ми погоджу╓мось.

- Чи замислю╓тесь ви вже про наступний альбом?

ОС: Так.

- Чи ╓ як╕сь рухи в цьому напрямку?

ОС: Поки що матер╕ал потроху форму╓ться на основ╕ якихось диктофонних запис╕в. Необх╕дно спочатку сформувати концепц╕ю альбому, п╕д╕брати п╕сн╕ в╕дпов╕дно до ц╕╓╖ концепц╕╖, ну а пот╕м вже писати. Для початку просто треба скласти до купи вс╕ ц╕ накидки. Ми т╕льки-но повернулися з в╕дпустки ╕ лише почина╓мо працювати над цим. Все ще попереду.

- ╤ наостанок одне з найулюблен╕ших запитань вс╕х музикант╕в.

ОС: Плани на майбутн╓?

- Н╕, про назву. Мен╕ особисто просто ц╕каво, як з’явилася назва «С.К.А.Й.»? Що вона насправд╕ означа╓? Чи ма╓ вона в╕дношенн╕ до неба ╕ англ╕йського «sky»? Чому абрев╕атура? Чому кириличними л╕терами? Якщо, звичайно, це не великий секрет:)

ОГ: Розкажи легендарну правду :). Чи правдиву легенду:)

ОС: Легендарна правда в тому, що в 2001-му, коли нам треба було з╕грати на конкурс╕ «Студентська п╕сня», нам треба було якось назватися. Я с╕в в маршрутку, подивився на небо…

ОГ: ╤ небо сказало:).

ОС: ╤ небо сказало:). Мен╕ просто подоба╓ться слово «sky» ╕ те, що воно означа╓. Мен╕ подоба╓ться небо. ╤ наша музика, можна сказати, схожа на небо. Вона ╕нод╕ спок╕йна, така прозора, легка, як блакитне небо, а ╓ так╕ п╕сн╕, що под╕бн╕ на небо п╕д час шторму або яко╖сь бур╕. Саме такий смисл я вклав в назву «С.К.А.Й.». А чому абрев╕атура? Просто хот╕лося, щоб назва писалася великими л╕терами.

- Клас! Дуже дякую.

обсудить в форуме

ХРОНОГРАФ
1942 родился Пол Маккартни
страшно даже подумать, что случилось бы с музыкой в его отсутствие... Леннону пришлось бы тяжко.
СЛУХИ
Кань╓ Вест 'запише альбом-триб'ют Боу╖'
Репер вважа╓, що ╓ посл╕довником Боу╖ в сенс╕ музичного новаторства.

Архив / Интервью
<<Сентябрь, 2014 г.>>
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
   Интервью

 
еще >>> 

Телевидение для всей семьи

© ООО "Интерактивный Маркетинг". Все права защищены
ООО "Интерактивный Маркетинг" входит в состав Inter Media Group Limited.
Правовая информация | Контакты | Реклама на сайте
0.068 ~ c0.018 + m0.004 + b0.005 + s0.009 +u0.017